Метс победиха Филис с 6-5 в 11 ининга, за да избегнат домашно почистване
AP News | 2024-05-17 | 04:56:19

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Пийт Алонсо бе у дома, Джей Д. Мартинез удари зелена светлина в 11-ия ининг и Ню Йорк Метс победиха още едно провалено спасяване от Едуин Диас, избягвайки четири мача домакински мач с победа с 6-5 над Филаделфия Филис в четвъртък вечер.

Старлинг Марте отбеляза две попадения за Метс, които го последваха среща при закрити врата, проведена от мениджъра новобранец Карлос Мендоса в сряда вечерта, като спечели втория си мач от последните седем.

Кайл Шварбър и Алек Бом удариха двойки на RBI за Филис, които загубиха едва за четвърти път в 20 игри. Водещата в NL Изток Филаделфия е с 10 мача пред Метс.

Филис спечелиха няколко мача в Ню Йорк в понеделник и вторник и взеха първия мач от серията от два мача във Филаделфия в сряда. Редкият сет от дома и у дома беше планиран да поеме серия от два мача между отборите в Лондон от 8-9 юни.

Диас се отказа от серия в деветата, второто му поредно неуспешно спасяване и трето от четири шанса от 5 май насам. Нито един от отборите не отбеляза гол в 10-ата, но излезе напред с две рънове в 11-ата срещу Хосе Алварадо (1- 2).

Мартинес направи първия удар в дясното поле, за да вкара автоматичния бегач Франсиско Линдор от втора база. Харисън Бейдър удвои, за да постави бегачите на второ и трето място без аут. Алварадо удари следващите две удари, преди Мартинес да отбележи на див терен.

Хорхе Лопес (1-0) отбеляза нулев 10-ти, а Джейк Дикман спечели първото си спасяване, като се измъкна от задръстване в 11-ия.

Филаделфия зареди базите с един аут в 11-ия и дръпна в рамките на един пробег на базата на Брайсън Стот. Дикман изпревари Шварбер с бегачи на второ и трето място, за да завърши след 3 часа и 29 минути.

Отборите си размениха преднини в късните инингове.

След като Филис излязоха напред с два ръна в шестия и един в седмия, Метс си върнаха лидерството с чифт рънове в осмия. Стот изравни в деветия с един аут RBI сингъл срещу Díaz.

Алонсо закара своя 10-и домакин за сезона на 439 фута в седалките в дълбокото ляво поле в първия.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Филис: Титулярът на Филаделфия Тайхуан Уокър напусна в четвъртия с натъртен ляв крак, след като беше ударен от лайнер от Marte. Уокър допусна два ръна и четири попадения в 3 1/3 ининга. … SS Trea Turner (обтегнато ляво подколенно сухожилие) взе партери преди мача. Търнър се контузи на 3 май и се очаква да отсъства поне още четири седмици.

Mets: OF Brandon Nimmo беше късно изваден от състава поради заболяване.

Метс: Новобранецът RHP Кристиан Скот (0-1, 2.84 ERA) се изправя срещу Marlins LHP Хесус Лузардо (0-3, 5.97) в петък вечер в първия от трите игри в Маями.

Филис: RHP Зак Уилър (4-3, 2.53 ERA) се изправя срещу Nationals RHP Джейк Ървин (2-3, 3.55) в началото на сет от три игри в петък вечер.