Мейфийлд хвърли 337 ярда и 3 TD, за да изведе Buccaneers до 32-9 NFC победа с уайлд кард на Eagles
AP News | 2024-01-16 | 06:48:48

ТАМПА, Флорида (AP) — Бейкър Мейфийлд хвърли 337 ярда и три тъчдауна, за да поведе възраждащата се Тампа Bay Buccaneers до победа с уайлд кард в плейофа с 32-9 над Jalen Hurts и защитаващия титлата NFC Philadelphia Eagles в понеделник вечер.

Bucs (10-8) спечелиха за шести път в седем мача, за да продължат напред до двубой от дивизионния кръг на NFC на гости следващата неделя срещу Детройт Лайънс (13-5), друг отбор — като Ийгълс — който спъна Мейфийлд по време на редовния сезон.

Дейвид Мур вкара при 44- рецепция на двора през първото тримесечие. Новобранецът Трей Палмър отвори мача с 56-ярдов хващане и бягане за TD, което доведе Bucs до 25-9 в края на третата четвърт. И двата ресийвъра се възползваха от порест вторичен Eagles с лош такт, за да си проправят път към крайната зона.

Мейфийлд, избраният номер 1 в драфта за 2018 г., който играе с четвъртия си отбор за по-малко от две години, изпълни 22 от 36 подавания без прихващане. Той завърши първото си участие в плейофите от сезон 2020 г. с пас от 23 ярда TD към Крис Годуин.

Това беше разочароващ финал за Филаделфия (11-7), който загуби от Канзас Сити в миналогодишния Супер Bowl и след това прекара голяма част от този сезон като клуб, фокусиран и решен да се върне към играта за титлата.