Мейфийлд тренира с възпалени ребра, планира да започне задължителния финал на Buccaneers срещу Panthers
AP News | 2024-01-05 | 22:33:03

ТАМПА, Флорида (AP) — Болките в ребрата на Бейкър Мейфийлд няма да попречат на защитника на Tampa Bay да се опита да помогне на Buccaneers да победят титла в дивизията и място в плейофите във финала на редовния сезон в неделя в Каролина.

Мейфийлд, контузен при късен удар в последните минути на домакинската загуба с 23-13 от Ню Орлиънс миналата седмица, тренира в петък и планира да започне срещу Panthers, които стоят между Bucs и трета поредна титла на NFC South.

„Той е готов. Той ще бъде готов да тръгне в неделя“, каза треньорът Тод Боулс. „Очаквам той да бъде същият, какъвто е бил винаги.“

В допълнение към спечелването на дивизията, победа над Каролина (2-14) би изпратила Бъкс (8-8) в плейофите като поставени под номер 4 в NFC.

Мейфийлд изведе Тампа Бей до рекорд от 4-1 през декември, за да се възстанови от участък, в който Бъкс загуби шест от седем мача. Buccaneers се върнаха в борбата за това, което би било рекордно за франчайза четвърто поредно място в плейофите.

Шестогодишният професионалист, който е с четвъртия си отбор за три сезона, беше контузен, когато защитник на светците Тиран Матийо го удари, след като Мейфийлд пусна пас при опит за превръщане с 2 точки миналата неделя.

куотърбекът беше ограничен в тренировките в четвъртък, преди да бъде посочен като пълноправен участник в петък.

Не е ясно дали Мейфийлд ще носи допълнителна подплата, за да защити средната си част в неделя.

„Сигурен съм, че ще бъде защитен“, каза Боулс. „Не знам колко.“

Междувременно се очаква защитникът Шакил Барет (слабините), корнербекът Карлтън Дейвис (сътресение) и стегнатият край Ко Кифт (рамо) да играят в неделя, след като бяха неактивни преди седмица срещу Ню Орлиънс.