Мейсън Марчмънт прекъсва равенството в третия период, Старс победиха Ойлърс с 3-1 в мач 2, за да изравнят финала на Запад
AP News | 2024-05-26 | 05:08:19

ДАЛАС (AP) — Мейсън Марчмънт вкара за първи път след откриването на плейофа и Далас Старс победиха Едмънтън Ойлърс с 3-1 в събота вечер, за да изравнят финала на Западната конференция с по една игра.

Маршмънт наруши равенството в 3:41 на третия период, когато отрази изстрел, който мина през краката на защитника Винсънт Дешамайс, след което отскочи на леда и мина между дясната ръка и тялото на вратаря Стюарт Скинър . Защитникът на Старс Райън Сутър, чиито 1444 мача в кариерата си от редовния сезон без титла за Купа Стенли са най-много сред активните играчи, стреля шайбата от дъската точно отвътре на синята линия, която Марчмънт отклони.

Капитанът на Старс Джейми Бен отбеляза гол и асистира за празната врата на Еса Линдел 2:03 минути преди края. Уайът Джонстън направи две асистенции.

Вратарят на Далас Джейк Йотингер спря 28 изстрела, включително достигащо спасяване с ръкавица при удар на Матиас Екхолм около 3 1/2 минути преди края и също се събра в далечния удар на защитника на Едмънтън около полувреме - минута след това.

Конър Браун имаше гол на Едмънтън. Скинър, който спечели предишните три мача, откакто седеше два мача в последния кръг, спря 22 удара.

Мач 3 е понеделник вечерта в Едмънтън, където звездите спечелиха с 4-3 в единственото си гостуване там този сезон. Това беше на 2 ноември по време на старта на Ойлърс 3-9-1, който доведе до уволнението на Джей Уудкрофт като треньор и заменен от Крис Ноблаух.

Това беше седмият пореден път, в който Старс участваха в мач 2 от серия от най-добри от седем плейофи, след загуба, включително и трите през този постсезон. Marchment отбеляза гол при загубата им с 4-3 от Вегас в първия плейофен мач на 22 април, напусна мач 2 с неразкрита контузия и след това пропусна шест мача, преди да се завърне в мач 2 от втория кръг срещу Колорадо.

Центърът на Едмънтън Леон Драйзайтъл не отбеляза гол, слагайки край на серия от начални точки в плейофите, приключила на 13 мача. Това беше едно по-малко от рекорда за франчайз на Марк Месие, поставен през 1988 г.

Отборите си размениха голове в разлика от 44 секунди в началото на първия период.

Бен вкара при първия удар на вратата на Далас в мача, с китка от горната част на десния кръг, който прелетя пред Скинър и в долния ляв ъгъл на мрежата 3:39 в играта.

Едмънтън изравни, когато Браун вкара при рикошетен удар на Коуди Сеси, след като първоначално получи шайбата от Браун. Това беше първият гол на Браун този следсезон и единственият друг, който той отбеляза през 2018 г. за Торонто срещу Бостън.

След като направиха 0 за 5 в силовата игра в началото на серията, включително двойна малка дузпа в началните секунди на първото продължение, което им даде четири минути с предимство на човек, звездите не успяха да отбележат при единствената им силна игра в мач 2.

Това удължи поредицата на Едмънтън до 20 убити дузпи в повече от шест мача, след като се отказа от силна игра в мач 3 от серията от втори кръг срещу Ванкувър.