Мичъл отбелязва 32, докато Кавс победиха Бъкс със 112-100 за 9-та победа в последните 10 мача
AP News | 2024-01-27 | 05:56:19

МИЛУОКИ (AP) — Донован Мичъл отбеляза 32 точки, Джарет Алън имаше 24 точки и 14 борби, а Кливланд Кавалиърс победиха Милуоки Бъкс 112-100 в петък вечер за деветата им победа в последните им 10 мача.

Янис Адетокумбо имаше 22 точки, 11 борби и девет асистенции, за да сложи край на поредицата си от два поредни трипъл-дабъла. Деймиън Лилард също вкара 22 точки за Бъкс.

Кавалиърс получиха реванш, след като тяхната серия от осем победи приключи със загуба със 126-116 в Милуоки в сряда, една вечер след като Бъкс уволни Ейдриън Грифин като треньор.

Джо Прунти, асистент в щаба на Грифин, работи като временен главен треньор за тези два мача. Бъкс обявиха в последната минута на мача в петък, че са наели Док Ривърс като постоянен заместник на Грифин.

След като изоставаха със 104-88 четири минути преди края, Бъкс намалиха преднината до 106-100 след наказателни удари на Лилард при оставащи 1:39. Карис ЛеВърт вкара тройка 23 секунди по-късно и Кавс нямаше да погледнат назад.

Кливланд поведе завинаги, като направи серия от 14-0 през третата четвърт, докато държеше Бъкс без гол почти 6 минути и половина.

Милуоки водеше с 57-54 на полувремето и увеличи предимството до 63-57 при последващия удар на Крис Мидълтън с 10:51 до края на третия, но Бъкс не успяха да направят нов кош почти девет минути. Единствените точки на Милуоки по време на този участък дойдоха при две наказателни хвърляния на Лилард, които дадоха на Бъкс предимство с 65-60 с оставащи 8 1/2 минути до третата част.

След тези наказателни хвърляния Милуоки нямаше да отбележи отново, докато Пат Конаутън не вкара тройка с 2:02 преди края в третия. Ударът на Connaughton беше един от четирите поредни тройки, които Бъкс щяха да направят в рамките на 90 секунди, докато намалиха дефицита от девет точки на една.

Кавс отговориха с 11 поредни точки, за да грабнат предимство от 89-77 и останаха напред през останалата част от пътя.

Кавалиърс: домакин на Лос Анджелис Клипърс в понеделник.

Бъкс: домакин на Ню Орлиънс Пеликанс в събота.