Мичиган е единодушно номер 1 във финалната анкета на AP Топ 25 за футбола. Щатът Флорида завършва равен на 6-то място
AP News | 2024-01-09 | 08:48:19

ХЮСТЪН (AP) — Мичиган беше избран единодушно за номер 1 в последната анкета на Асошиейтед прес Топ 25 за колежанския футбол за сезона, след като Върколаците победиха Вашингтон в мача за плейофния шампионат на колежанския футбол Понеделник вечер, за да спечелят първата си национална титла от 26 години.

Върколаците (15-0) получиха всички 61 гласа за първо място като единствения непобеден отбор в страната. Вашингтон (14-1) беше втори, най-доброто крайно класиране на Хъски, откакто завършиха номер 2 през 1991 г. През същата година Вашингтон беше номер 1 в окончателната анкета на треньорите, за да претендира за единствената си национална титла.

Тексас (12-2) беше трети, най-доброто му класиране, откакто завърши на второ място през 2009 г. Джорджия (13-1) беше четвърти, а Алабама (12-2), което прекрати поредицата от 29 победи на Булдогс в титлата на Югоизточната конференция игри, за да влезе в плейофа, беше пети.

Щат Флорида (13-1) и Орегон (12-2) завършиха наравно на шесто място. Единствената загуба на Seminoles дойде в неравностойния мач на Orange Bowl срещу Georgia, след като те станаха първият непобеден шампион на конференцията Power Five, останал извън плейофа и много от техните най-добри играчи излязоха от купата.

Мисури беше осми, а Мисисипи беше девети, за да осигури на SEC четири отбора в топ 10. За Тигрите това беше най-доброто им класиране, откакто се приземиха на номер 5 през 2013 г.

Щатът Охайо беше 10-ти, което е най-лошото крайно класиране на Buckeyes, откакто бяха 12-ти през 2013 г.

Клемсън се върна в анкетата на номер 20, за да удължи поредицата си от класиране до края на сезона до 13 години, вторият най-дълъг в нацията след 16 в Алабама.