Мичиган побеждава номер 11 Уисконсин със 72-68, избягвайки нов срив през второто полувреме под ръководството на треньора Джуван Хауърд
AP News | 2024-02-08 | 04:32:18

АН АРБЪР, Мичиган (AP) — Дъг Макданиел вкара 16 точки, включително три наказателни удара в последните 19 секунди , за да помогне на Мичиган да удържи победата със 72-68 над номер 11 Уисконсин в сряда вечер.

Върколаците (8-15, 3-9 Big Ten) бяха загубили пет поредни и 10 от последните си 11 мача.

Язовците (16-7, 8-4) загубиха три поредни мача с най-високо ниво за сезона и се затрудниха да вкарат тройки за втори пореден мач. Те бяха 5 от 19 отвъд дъгата, игра, след като направиха 3 от 19 с тройки при загуба от номер 2 Purdue.

Уисконсин бе държан под средния си резултат срещу падащ отбор, който даваше средно 79 точки в предишните си 10 мача.

Ей Джей Стор отбеляза 20 точки, Чъки Хепбърн имаше 17 точки, Тайлър Уол отбеляза 12, а Макс Клесмит добави 10 точки за Язовците.

Тарис Рийд имаше 12 точки, Уил Четер вкара 11 точки, а Терънс Уилямс се включи с 10 точки за Върколаците.

Мичиган водеше с 37-33 на полувремето и намери начин да избегне още едно второ полувреме срив в сезон с много от тях под командването на треньора Juwan Howard, подобрявайки се до 1-3 в мачове, решени с четири или по-малко точки.

Някои блокирани удари в края на мача и наказателни удари се оказаха причината разлика.

Макданиел направи втория от два наказателни удара с 19,5 секунди до края, за да даде преднина на Мичиган със 70-66. Хепбърн направи фаул 11,2 секунди преди края и отправи двата удара към линията, за да привлече Уисконсин в рамките на две точки.

Макданиел отговори с две наказателни удара при последвалото притежание, подпечатвайки победата.

< h2>ГОЛЯМА КАРТИНА

Уисконсин: Отборът на Грег Гард постигна най-трудния си период от сезона, след като спечели 15 от 17 мача и се изкачи в Топ 25 на AP.

Мичиган: Разтърсеният отбор на Хауърд трябва да получи така необходимото повишаване на увереността, като се състезава за цял мач с 11-ия отбор в страната.

Последствия от анкетата

Уисконсин вероятно ще падне в анкетата, след като падна с пет места в топ 25 на AP тази седмица след загуба от Бойлърмейкърс с шест точки и загуба на преднина от 18 точки през второто полувреме в продължения от осем точки срещу Небраска.

Уисконсин: Игра в Рутгерс в събота.

Мичиган: Игра в Небраска в събота вечер.