Мидълтън, Портис отбелязаха по 29, докато Бъкс остана жив с победа със 115-92 над Пейсърс в мач 5
AP News | 2024-05-01 | 06:25:19

МИЛУОКИ (АП) — Крис Мидълтън и Боби Портис отбелязаха по 29 точки, а Милуоки Бъкс с малко играчи запазиха сезона си жив, като разгромиха Индиана Пейсърс със 115-92 в игра 5 от серията от плейофи от първия кръг на Източната конференция във вторник вечерта.

Портис имаше най-висок общ брой точки в своята плейофна кариера и добави 10 борби, за да компенсира две нощи, след като беше изхвърлен от загуба в игра 4. Мидълтън записа трети пореден мач с най-малко 25 точки и също така допринесе с 12 борби и пет асистенции.

Пейсърс все още водят в най-добрата серия от седемте с 3-2 за мач 6 в четвъртък в Индианаполис. Пейсърс се опитват да напреднат отвъд началния кръг за първи път от 2014 г.

Милуоки, който никога не е печелил серия, в която е с 3-1, се увери, че Пейсърс няма да спечелят нищо във вторник. Бъкс държаха Индиана до най-ниската си обща точка за сезона и спечелиха без контузени звезди Янис Адетокумбо и Дамян Лилард, докато публиката на Fiserv Forum скандираше „Бъкс в седем“.

Антетокумбо пропусна цялата тази серия и не е играл, откакто разтегна левия си прасец на 9 април. Лилард отпадна втори пореден мач, след като нарани ахилесовото си сухожилие при загубата на Бъкс със 121-118 в мач 3 в петък.

Бъкс спечелиха въпреки това, благодарение на балансирани усилия.

Малик Бийзли вкара 18 точки. Пат Бевърли имаше 13 точки и 12 асистенции и предизвика серия през втората четвърт, която изведе Бъкс напред завинаги.

Тайрис Халибъртън вкара 16 точки, за да поведе Пейсърс. Майлс Търнър добави 13. Оби Топин, Арън Нембхард и Паскал Сиакам имаха по 12.

Две нощи след 22 от 43 стрелби от 3 точки в игра 3, Пейсърс стигнаха 7 от 12 отвъд дъгата в първите 10 минути и водеха с 31-21 в края на първата четвърт.

Но Бъкс отговориха с 18-2, докато Бевърли непрекъснато дразнеше Пейсърс – за радост на публиката.

Малко след като тройка на Мидълтън изведе Бъкс напред завинаги, Топин беше повикан да влезе пред резервната скамейка на Милуоки. Докато Бевърли се опитваше да грабне топката от него, Топин блъсна стража на Бъкс и му извади технически фал.

При последвалото притежание на Бъкс, Бевърли удари къс скок, докато бе фаулиран от Халибъртън. Бевърли направи особено ефектна версия на подигравателния жест „Твърде малък“, преди да потопи свободното си хвърляне, за да завърши игра за три точки, която даде преднина на Милуоки с 39-33.

Бевърли вкара 12 точки през втората четвърт , помагайки на Бъкс да изградят преднина от 53-48 на полувремето. След това Бъкс отбелязаха първите девет точки от третия период, за да направят резултата 62-48.

Индиана намали разликата до девет в средата на третия период, но Бъкс надминаха Пейсърс с 20-8 през следващия 5½ минути за приключване на мача.