Микайла Уилямс отбелязва 21, а Хейли Ван Лит добавя 20 като номер 10. LSU побеждава Арканзас с 99-68
AP News | 2024-01-22 | 02:24:18

БАТЪН РУЖ, Луизиана (AP) — Микайла Уилямс отбелязва 21 точки, а Хейли Ван Лит добавя 20 като номер 10 LSU победи Арканзас с 99-68 в неделя.

Ейнджъл Рийз допринесе с 16 точки и 17 борби, Анеса Мороу с 14, а Флау'джае Джонсън с 13, като и петимата титуляри отбелязаха двуцифрени точки за Тигрите (18- 2, 5-1 Югоизточна конференция).

Самара Спенсър вкара най-високите за отбора 20 точки за Razorbacks (14-6, 2-3), които направиха само 12 от 47-те опита за 3 точки.

Арканзас се справи добре, като изоставаше с 25-16 в края на първата четвърт, като се има предвид, че LSU започна мача със серия от 18-0, която можеше да бъде значително повече. Тигрите пропуснаха 10 от първите си 17 изстрела, включително пет отпадания.

След като започнаха да пропускат седем поредни удара и направиха пет загуби, Razorbacks затвориха началния период с шест от последните си осем удара, включително четири тройки.

Невъзмутим, LSU проби първите си седем от осем удара през втората четвърт и взе преднина от 55-28 на почивката.

Razorbacks не останаха без битка. Четири от петте им коша през третата четвърт бяха тройки, включително чифт от Спенсър. Тя вкара 10 точки, за да помогне на Арканзас да намали преднината на LSU от 27 точки на полувремето два пъти до 22 точки, втория път при нейната тройка с 3:01 преди края.

Някои удари на Уилямс джъмперите рестартираха двигателите на LSU. Тигрите затвориха периода с пробив от 10-2, който изпрати LSU към четвъртата четвърт с преднина от 80-50.

LSU: Тигрите ще вземат победна серия от 33 мача на домашно игрище в редовния сезон в мача срещу No. 1 Южна Каролина в четвъртък. Gamecocks бяха последният отбор, спечелил през редовния сезон в LSU, постигайки победа с 66-60 на 6 януари 2022 г. Включително домакинството на четири мача от турнири на NCAA, Tigers имат 44-3 у дома под ръководството на третогодишен треньор Ким Мълки .

Арканзас: Razorbacks дадоха 99 точки на LSU, най-много, което позволиха от януари 2021 г. при загуба със 104-82 от Южна Каролина.

Арканзас: домакин на Кентъки в четвъртък.

LSU: Домакин е Южна Каролина в четвъртък.