Милан се класира за осминафиналите на Лига Европа с обща победа с 5-3 над Рен
AP News | 2024-02-22 | 22:40:06

Милан се класира за осминафиналите на Лига Европа въпреки загубата с 3-2 от Рен в реванша от плейоф в четвъртък.

Милан, който победи с 3-0 на Сан Сиро миналата седмица, елиминира своя френски опонент с общ резултат 5-3.

Италианската мощ, седем -кратен европейски шампион, никога не е печелил Лига Европа от второ ниво или нейния предшественик, Купата на УЕФА.

Хеттрикът на полузащитника Бенжамен Буржо изведе домакините три пъти, а Милан бързо отговори два пъти.

Бурижо вкара откриващия гол в 11-ата минута със свиреп удар с десния крак от над 20 метра, за да победи вратаря Майк Мейнян.

Нападателят Лука Йович го отмени 10 минути по-късно с глава след центриране на капитана Тео Ернандес.

Бурижо направи 2-1 в началото на втората част от дузпа, но Рафаел Леао изравни след четири минути с добро соло усилие.

Бурижо прати Майнян по грешната посока с още един точен удар, за да направи 3-2.

Осемте подгласници в груповата фаза на Лига Европа играха с осемте трети отбора от груповата фаза на Шампионска лига в плейофите.

Осемте победители ще се изправят срещу победителите от групите на Лига Европа, които се класираха директно за осминафиналите. Това са Ливърпул, Уест Хем и Брайтън от Висшата лига, както и Леверкузен, Аталанта, Виляреал, Рейнджърс и Славия Прага.

Жребият е насрочен за петък.

Двукратният европейски шампион Бенфика победи домакина Тулуза с 0-0, за да продължи с общ резултат 2-1.

КОНФЕРЕНТНА ЛИГА ЕВРОПА

В състезанието от трето ниво, изравнителният гол на Такуро Канеко през второто полувреме спаси равенството 1-1 за Динамо Загреб и си осигури място в следващия кръг за сметка на Реал Бетис след хърватският отбор разстрои испанския фаворит с 1-0 в първия мач в Севиля.

Самостоятелният гол на Сервет в Лудогорец беше достатъчен, за да продължи напред след равенство 0-0 в първия мач.

В мача в сряда Макаби Хайфа завърши наравно 1-1 срещу Гент, за да продължи напред.

Плейофите на състезанието включват вторите отбори от груповата фаза срещу завършилите на трето място в груповата фаза на Лига Европа. Осемте победители в групите, включително Астън Вила и миналогодишният вицешампион Фиорентина, се класираха за 16-финалите.