Милан сложи край на отрицателната серия на Наполи с победа с 1-0, за да натрупа натиск върху втория Ювентус
AP News | 2024-02-11 | 00:26:05

МИЛАН (AP) — Милан натрупа натиска върху втория Ювентус с първата си победа в Серия А над Наполи на Сан Сиро за почти десетилетие.

Попадението на Тео Ернандес през първото полувреме беше достатъчно, за да донесе на Милан победа с 1-0 над защитаващия титлата си в неделя и да го приближи на една точка от Ювентус.

Бианконерите, които загубиха с 1-0 от лидера в лигата Интер Милано миналия уикенд, са домакини на застрашения от изпадане Удинезе в понеделник. Интер спечели с 4-2 Рома в събота, за да отвори преднина от седем точки на върха в Серия А.

Наполи остана седми и падна със седем точки под четвъртата Аталанта.

Милан не беше побеждавал Наполи в първенството у дома от 2014 г., въпреки че беше спечелил победи в Купата на Италия и миналата година в Шампионската лига.

Звездното крило на Наполи Хвича Кварацкхелия получи нова и освобождаваща роля от Валтер Мадзари и това почти имаше незабавен ефект, когато той дриблира отдясно, преди да центрира към Джовани Симеоне, но стреля точно покрай дясната греда.

Милан поведе в 22-ата минута, когато Оливие Жиру разпространи топката към Рафаел Леао отляво и той пусна възхитителна централна топка, към която Ернандес се натича и стреля в близкия долен ъгъл.

Росонерите бяха близо до удвояване на преднината си веднага след почивката, но вратарят на Наполи Пиерлуиджи Голини парира удара на Алесандро Флоренци и след това успя да се пресегне и да грабне изгубената топка, преди Жиру да успее да се хвърли.

Самият Леао почти се записа за гол — за първи път в лигата от септември насам — тъй като той проби вътре в своя защитник само за да навие удара точно покрай дясната греда.

Беше край до край. -end действие на Сан Сиро и Наполи почти изравниха късно, когато центриране на Йеспер Линдстрьом беше отклонено отляво от защитника на Милан Ян-Карло Симич и в продължението на мача вратарят Майк Мейнян направи фантастично спасяване, за да изтласка усилията на Матео Политано над вратата. бар.

БОРБА ЗА ЧЕТВЪРТО

Charles De Ketelaere отбеляза зашеметяващ гол, за да изведе Аталанта по пътя към победата с 4-1 над Дженоа.

Натрупването също беше отличен, преди Де Кетелере да овладее подаването на Марио Пашалич с десния си крак и – едва поглеждайки към вратата – се завъртя, за да воле в далечния горен ъгъл с левия си, за да открие резултата в 22-ата минута.

Това беше осмият гол за Де Кетелере в последните му 10 мача. Той изобщо не отбеляза за Милан миналия сезон и беше даден под наем на Аталанта през лятото.

Следващите два гола също бяха впечатляващи. Бившият халф на Аталанта Руслан Малиновски изравни малко след почивката със мощен удар след едно-две с Милан Бадел, но Теун Коопмайнерс върна преднината на Аталанта само четири минути по-късно, когато завъртя пряк свободен удар в дясната страна на мрежата.

Аталанта видя хаотичен гол, отменен за засада след проверка на ВАР, продължила повече от седем минути. Бившият защитник на Дженоа Давиде Запакоста и Ел Билал Туре отбелязаха в 10-ата и 13-ата минута на добавеното време на второто полувреме.

Аталанта е с три точки над Болоня, който се изкачи на пето място след победа с 4-0 над Лече. Фиорентина изостава с две точки, след като разби Фрозиноне с 5-1.

Елада Верона остана в зоната на изпадащите след равенство 0-0 срещу Монца.