Милан завърши наравно срещу Сасуоло, за да остави Интер вероятно да спечели титлата в Серия А в дербито от следващия кръг
AP News | 2024-04-14 | 17:32:18

МИЛАНО (AP) — Все по-вероятно е Интер Милано да си осигури титлата в Серия А в следващия дерби мач срещу Милан кръг, след като "росонерите" завършиха наравно 3-3 срещу застрашения от изпадане Сасуоло в неделя.

Вторият Милан, който отвърна с 3-1 надолу, остана на 13 точки зад Интер и ако Нерадзури победиха закъсалия Каляри, ще им трябва само равенство в дербито на 22 април, за да спечелят 20-та титла в лигата и да спечелят втора звезда на екипите на отбора.

Звезда се присъжда за всеки 10 титли от Серия А . Милан, подобно на Интер, спечели италианската лига 19 пъти.

Сасуоло, който е на предпоследна позиция, се приближи до точка на безопасност.

Милан се справи възможно най-зле започна, след като загуби с 2-0 в рамките на 10 минути след голове на Андреа Пинамонти и Арман Лауриенте.

Самуел Чуквуезе смяташе, че е върнал един за Милан в 17-ата минута, но беше отсъден за тесен мач решение за засада, тъй като част от рамото му беше уловена.

Милан се върна в мача три минути по-късно по зашеметяващ начин. Рафаел Леао проби отляво на зоната и победи двама защитници, преди да стреля между краката на друг и в далечния долен ъгъл.

Лауриенте удвои сметката си и възстанови преднината от два гола на Сасуоло в началото на второто полувреме, когато остана непокрит и имаше време и пространство да контролира центриране и да го прокара покрай резервния вратар на Милан Марко Спортиело.

Лука Йович намали изоставането в 59-ата, а Чуквуезе помисли, че е изравнил четири минути по-късно, но отново бе отсъден за засада.

Милан изравни шест минути преди края. Оливие Жиру изпълни ъглов удар и след това топката беше изпратена с гърди към Ноа Окафор, който вкара от упор с едно от първите си докосвания, след като влезе като резерва.

ЗАВРЪЩАНЕТО НА СПАЛЕТИ

Уалид Чедира вкара два гола срещу своя клуб-майка, за да помогне на застрашения от изпадане Фрозиноне да завърши наравно 2-2 срещу Наполи.

Наполи два пъти повеждаше чрез Матео Политано и Виктор Осимен, но Чедира изведе Наполи на ниво и в двата случая.

Чедира беше подписан от Наполи през август, но веднага беше изпратен под наем във Фрозиноне.

26-годишният нападател на Мароко също спечели дузпа през първото полувреме, но вратарят на Наполи Алекс Мерет спаси опитите на Матиас Соуле.

Бранителят на Наполи Марио Руи беше изгонен за втори жълт картон при прекъсване време.

Треньорът на Италия Лучано Спалети, който изведе Наполи до първата му титла в лигата от повече от три десетилетия миналия сезон, гледаше от трибуните и изглеждаше, че сдържа сълзите си, докато феновете на домакините скандираха името му след като беше показан на гигантските екрани на стадиона.

Наполи е с трети треньор, откакто Спалети напусна в края на миналия сезон и е осми в Серия А.

Фрозиноне се изравни с 18-то място Hellas Verona.