Милър и Петерсон отбелязаха два пъти, Куин Хюз добави 3 асистенции, като Кенъкс преднина Девълс с 6-4
AP News | 2024-01-07 | 05:24:50

НЮАРК, Ню Джърси (AP) — J.T. Милър и Елиас Петерсон отбелязаха по два гола, а Куин Хюз добави три асистенции, за да изведе Ванкувър Кенъкс до победа с 6-4 над досадните Ню Джърси Девълс в събота вечер.

Мачът трябваше да бъде вторият мач на тримата братя Хюз в мач от НХЛ, но това така и не се случи, тъй като центърът на звездите на Devils Джак Хюз беше отстранен от нараняване на горната част на тялото, получено в петък вечерта.

Това остави Люк Хюз от Devils и Куин. Хюз да се изправи срещу и Кенъкс доминираха с Ню Джърси след много физически мач у дома в петък вечер, в който избраният под номер 1 Конър Бедард от Чикаго Блекхоукс получи фрактура на челюстта.

Конър Гарланд отбеляза съкрушителен гол за Кенъкс в края на втория период, след като Дяволите намалиха изоставането от 3-0 до гол, а Тачър Демко направи 21 спасявания в своята 100-та победа в НХЛ в кариерата си.

Дяволите спечелиха първата среща между тримата братя Хюз във Ванкувър с 6-5 на 5 декември.

Колин Милър вкара два пъти и Ерик Хаула и Брендън Смит по веднъж за Ню Джърси, който бе победен с 42-25. Нико Доус направи 36 спасявания за Дяволите, които вече са 1-7-1 във втория от поредните мачове.

След нулев първи период Кенъкс поведоха с 3-0 в началните 4:37 минути на средния период. Петерсон вкара при отклонение на 41-ата секунда, а J.T. Милър реализира два пъти в рамките на 64 секунди.

Хаула намали изоставането с 3-2 с 23 секунди до края на периода, но Гарланд се отчете след 12 секунди по-късно.

Петерсон сякаш направи мача недостижим в началото на третия период, като вкара отблизо за своя 17-и гол и поведе с 5-2.

Въпреки това, Колин Милър и Смит вкараха под две -минута, за да направи последните седем минути интересни.

Ню Джърси имаше късна силна игра, но Дакота Джошуа замрази мача с гол на празна врата с 1:11 до края.

Канукс: В Ню Йорк Рейнджърс в понеделник.

Devils: В Tampa Bay в четвъртък.