Минесота Уайлд, най-добрият защитаващ шампион Голдън Найтс 5-3 във Вегас
AP News | 2024-02-13 | 08:08:19

ЛАС ВЕГАС (AP) — Джоел Ериксон Ек вкара два гола и Минесота Уайлд победи Вегас Голдън Найтс с 5-3 в понеделник вечер за третата си поредна победа.

Матс Зукарело, Марко Роси и Мат Болди също отбелязаха, за да помогнат на Минесота да спечели за шести път в осем мача. Филип Густавсон направи 27 спасявания.

Джонатан Марчесо, Майкъл Амадио и Марк Стоун отбелязаха за Вегас, докато Адин Хил спря 24 изстрела.

Една вечер след като Super Bowl се превърна в най-гледаната програма в историята на телевизията на Allegiant Stadium, разпродадена публика от 18 207 в T-Mobile Arena видя как защитаващият титлата Golden Knights загуби едва третия си домакински мач през 2024 г.

Загубата развали 1000-ия мач в кариерата на защитника на Вегас Алекс Пиетранджело. Пиетранджело направи две асистенции, за да стане шестият защитник в историята на НХЛ, записал множество асистенции в своя мач 1000 в кариерата. Двукратният носител на Купа Стенли беше честван преди мача.

Marchessault стана едва деветият играч в историята на НХЛ, който отбелязва гол за по-малко от 30 секунди в последователни състезания, когато неговият чип удар от голлинията отряза скейта на защитника на Минесота Брок Фабер и изостана зад Густавсон само 22 секунди в мача.

Marchessault вкара 19 секунди за победа с 3-2 в Аризона миналия четвъртък.

The Wild се възползваха от силовата игра 5 на 3 по средата на първата, когато Zuccarello веднъж пас от Кирил Капризов изравни резултата. Минесота поведе по-малко от две минути по-късно, когато Ериксон Ек отби рикошира над десния крак на Хил от предната част на гънката.

Амадио вкара 50-ия си гол в кариерата, когато простреля Густавсон от горната част на десния кръг, за да изравни резултата в края на първия.

След секунда без гол, нещата се нажежиха във финала период, когато Уайлд отбеляза един след друг голове с почти минута разлика.

Уайлд отново поведе, когато Роси вкара отскочил удар, след като Хил направи първоначално спасяване и си помисли, че има отскок, когато отпадна от ръкавицата си и шайбата отскочи в гънката. Болди направи двубой с два гола 61 секунди по-късно, когато вкара флатер от голлинията.

Стоун намали преднината до един малко след това, когато ударът му от горната част на десния кръг премина покрай Густавсон , но голът на Ериксон Ек от празната врата осигури крайната разлика.

Wild: Посетете Аризона в сряда

Golden Knights: Домакин на Каролина в събота