Миро Хейсканен вкарва 2 пауърплей гола, Старс победиха Авс с 5-3 в мач 2, за да изравнят серията
AP News | 2024-05-10 | 06:56:05

ДАЛАС (AP) — Защитникът на Далас Миро Хейсканен отбеляза два пауърплей гола, Руу Хинц имаше гол и три асистенции и звездите победиха Колорадо Аваланш с 5-3 в мач 2 в четвъртък вечерта, за да изравнят втория кръг на Западната конференция. на откъсване 3 на 1 за Старс, което ги изведе с 4-0 в края на втория период. Esa Lindell добави празна мрежа 20 секунди до края.

Джейк Йотингер имаше 28 спасявания срещу отбор от Колорадо, който водеше НХЛ по отбелязване на голове през редовния сезон и отбеляза средно високите за НХЛ 5,33 гола в първите си шест мача този следсезон.

Джоел Кивиранта, Андрю Коляно и Брандън Дюхайме вкараха в третия период за Avalanche, които не успяха да вкарат в игра на сила в последните три минути, която за кратко се превърна в 6-на-4, след като вратарят Александър Георгиев се плъзна към пейката.

Мач 3 е събота вечер в Денвър.

Хинц, чиято единствена предишна точка през този постсезон беше гол от празна врата в мач 4 от откриващата серия срещу Вегас, изведе Далас с 2-0 по-малко от две минути след втория период. Това се случи, след като Avalanche не успяха да отбележат гол при силова игра, пренесена от края на първия период, когато Йотингер направи няколко впечатляващи спасявания в последните секунди.

Това също беше скоро след като Майлс Ууд, който вкара в продълженията за Колорадо в мач 1, получи удар, блокиран от Йотингер и Звездите отнеха шайбата от другата страна. Хинц беше отляво на Александър Георгиев, когато получи пас от Нилс Лундквист.