Мизерните серии продължават за Ювентус и ударения от контузии Милан при равенство 0-0 в Серия А
AP News | 2024-04-27 | 20:32:04

МИЛАН (AP) — Милан и Ювентус продължиха посредствени серии, след като завършиха равенство 0-0 в Серия А в събота .

Резултатът в Торино може да накара "бианконерите" да се оглеждат нервно през рамо в края на уикенда. Ювентус остана трети, но с 11 точки над шестата Аталанта, която има два мача по-малко.

Застрашеният от контузия Милан беше с пет точки над Ювентус.

Първите пет в Серия А се класират за следващия сезон в Шампионската лига.

Ювентус, след равенства срещу Торино и Каляри, спечели само два от последните си 13 мача в Серия А.

Милан загуби три от последните си пет във всички състезания и изтърпя унижението да загуби от Интер Милано в понеделник и да потвърди, че нерадзурите са шампиони на Серия А.

Тео Ернандес и Давиде Калабрия бяха изгонени в този мач, така че бяха наказани заедно с друг защитник на Милан Фикайо Томори. Вратарят Майк Мейнян се оттегли на загрявката, добавяйки към проблемите на росонерите с контузии.

Зад унищожената защита резервата Марко Спортиело определено беше по-заетият от вратарите и се справи добре с удара от фаул на Душан Влахович с пръст около лявата му греда след удара на полувремето.

Спортиело се справи още по-добре след подновяването на играта с фантастично двойно спасяване, за да парира първо опит на Филип Костич и да попречи на Данило да отрази отскочилата топка.

Спортиело също удържа удара с глава на Уестън Маккени минути преди края и защитникът на Милан Малик Тиау изчисти последващия удар на Адриен Рабио от линията.

ДРАМА СЪВРЕМЕННО ВРЕМЕ

Лече направи още една малка крачка към безопасността, след като направи равенство у дома срещу Монца 1-1 с двата гола в добавеното време.

Никола Кръстович смяташе, че е осигурил на Лече трета поредна победа, когато отбеляза във втория минута добавено време. Но Матео Песина изравни от място, след като защитникът на Лече Лоренцо Венути овладя топката.

Лече се премести с осем точки над зоната на отпадане.