Модели на самолети поддържат протестите в Бундеслигата. Мачът на Байерн е прекъснат
AP News | 2024-02-18 | 19:32:19

БЕРЛИН (AP) — Модели на самолети бяха излети на терена по време на равенството 3-3 на Айнтрахт Франкфурт с Фрайбург в Бундеслигата в неделя, докато феновете продължаваха протестите си срещу външен инвеститор.

Привърженици, които хвърляха тенис топки, по-късно прекъснаха мача на защитаващия титлата Байерн Мюнхен в Бохум през първото полувреме, преди мачът да бъде подновен 13 минути след това.

Мачовете са само последните, подложени на закъснения и прекъсвания тъй като привържениците показаха своето противопоставяне на спорния план на Германската футболна лига да продаде дял от приходите от медийни права на Бундеслигата на външен инвеститор.

Мачът на Франкфурт едва беше започнал, когато фенове хвърлиха захарни изделия по терена, за да наложат спиране.

Имаше още едно задържане след почивката, когато най-малко два малки самолета с дистанционно управление бяха прелетяли на терена и още сладкарски изделия бяха хвърлени зад една от вратите.

„Не на инвеститорите в DFL!“ прочете огромен банер зад вратата, отнасящ се до Германската футболна лига.

Реферът Тобиас Щилер изведе двата отбора от терена и привържениците бяха предупредени, че мачът може да бъде прекратен.

Франкфурт нападателят Саша Калайджич трябваше да напусне рано с видима контузия на коляното, получена извън топката след първото прекъсване. По-късно се появи отново с патерици.

Египетският нападател Омар Мармуш вкара с първия удар на Франкфурт в 27-ата, само за Рицу Доан да отговори с изравнителен гол три минути по-късно.

Но Мармуш още не беше свършил, като накара резервата Ансгар Кнауф да гол с втория удар на Франкфурт в 35-ата.

Винченцо Грифо изравни с дузпа преди почивката. Протестите се подновиха след това.

Мармуш отново изведе Кнауф в 72-ата, но Михаел Грегорич изравни за трети път за гостите в 89-ата. Грегорич също имаше усилие да изчисти линията, докато и двата отбора се стремяха към победата в неистов финал.

По-рано имаше и протести във втора дивизия, като феновете на Нюрнберг прекъснаха мача на своя отбор срещу Кайзерслаутерн, като влязоха в вътрешната зона на стадиона да показва банери, осъждащи предложената сделка точно зад една от вратите. Мачът беше подновен след няколко минути, когато те бяха убедени да се върнат по местата си.

Байерн търси убедителна победа, за да облекчи натиска върху треньора Томас Тухел след поредните загуби от Байер Леверкузен и Лацио.