Монтеро кара в 3 ръна, докато Скалистите планини победиха Падрес с 5-4 и удължиха победната серия до пет мача
AP News | 2024-05-14 | 06:48:18

САН ДИЕГО (АП) — Елехурис Монтеро имаше две попадения и три RBIs, за да поведе Колорадо до победа с 5-4 над San Diego Padres в понеделник вечерта и удължете победната серия на Rockies до пет мача.

Освобождаващите играчи на Колорадо обикаляха базите, заредени както в осмия, така и в деветия ининг, но Падрес не успяха да вкарат нито в единия ининг. Сан Диего завърши наравно 11 пъти в мача и изостави девет състезатели при загубата.

Скалистите планини са 4-16 далеч от дома с осем мача през следващите 10 дни от текущото си пътуване. Победата прекъсна поредицата от пет загуби на Колорадо на Petco Park, датираща от първата серия за сезон 2023.

Джейлън Бийкс от Колорадо премина през базите, заредени в деветия, но не се отказа от серия и спечели четвъртото си спасяване. Той накара Мани Мачадо да влезе в двойна игра в края на играта. Десният играч на Rockies Джейк Кейв направи изключителен удар при гмуркане, за да отстрани евентуално попадение на Луис Араес в ининга.

Скалистият играч Джъстин Лоурънс също имаше затруднения с контрола в осмия, като измести трима удари. Но той успя да се измъкне от задръстването, без да се откаже от бягането, докато убеждаваше Луис Кампусано да удари флайут, за да запази преднината на Скалистите планини от 5-4.

Падрес генерираха цялата си атака при хоумрънове. Джуриксън Профар отбеляза удар от два ръна, а Ксандър Богаерт и Джаксън Мерил добавиха соло хоумърс.

Колорадо надскочи титуляра на Падрес Ранди Васкес (0-2), отбелязвайки едно бягане в първия ининг и четири в третото. Монтеро се раздели сам в бягането във втория и удвои в два ръна в четвъртия.

Старящият в Рокиз Дакота Хъдсън (1-6), който влезе в понеделник, след като загуби всичките си шест предишни старта този сезон, спечели първата си победа. Той отказа три ръна и три попадения в 5-2/3 ининга.

Васкес издържа 3 2/3 ининга и се отказа от пет ръна, четири спечелени и осем попадения при загубата.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Скалистите планини: IB Крис Брайънт (разтежение в долната част на гърба) тренира в Денвър в понеделник и се насочва към Triple-A Albuquerque за назначение за рехабилитация от наранявания от 14 май. Той може да се присъедини към Скалистите планини в Сан Франциско от 17 май. ... OF Нолан Джоунс (разтежение в долната част на гърба) се очаква да започне назначение за рехабилитация от наранявания в Албакърки на 14 май и може също да се завърне на 17 май. ... LHP Кайл Фрийланд (разтежение на ляв лакът) е „седмица или 10 дни преди да стигнем до могилата“, каза мениджърът на Rockies Бъд Блек.

Падрес: SS Ha-Seong Kim се върна в състава в понеделник, ден след като напусна мача срещу Los Angeles Dodgers, след като беше ударен в лявата китка. Рентгеновите снимки се оказаха отрицателни. „Мислех, че това изобщо не изглежда добре, така че сме много доволни, че той е отрицателен в изображенията и може да се представи днес“, каза мениджърът на Падрес Майк Шилд.