Морант отбеляза 26, забивки на Уембаняма, докато Гризлис се отдръпнаха от Спърс за победа със 106-98
AP News | 2024-01-03 | 05:56:19

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Джа Морант имаше 26 точки, 10 асистенции и забивка в четвъртата четвърт срещу Виктор Уембаняма , Дезмънд Бейн добави 24 точки, а Мемфис Гризлис използваха удар през второто полувреме, за да победят Сан Антонио Спърс със 106-98 във вторник вечерта.

Санти Алдама добави 13 точки и 11 борби за Мемфис, който откъсна поредица от три загуби

Уембаняма поведе Спърс с 20 точки, седем борби и четири блокади. Келдън Джонсън завърши с 19 точки, заедно с шест борби и четири асистенции. Джулиан Шампани и Джереми Сочан отбелязаха по 12 точки.

Морант вдигна публиката на Мемфис на крака с 9:11 преди края, докато караше по дясната страна на платното, пресече отляво в средата и потопи върху 7-футовия новобранец от Франция, който води НБА в блокирани удари. Забивката доведе до писък, клатене на глава от Морант и преднина от 88-70 за Гризлис.

Мачът беше двубой между два отбора, затънали в дъното на Западната конференция. Спърс се опитват да се учат в движение с най-младия отбор в НБА, съсредоточен около Уембаняма, най-добрият избор в проекта за 2023 г. Междувременно Мемфис се справи със смесени резултати в намирането на баланс и правилните ротации след завръщането на Морант миналия месец след отстраняване от 25 мача за показване на пистолет в социалните медии.

Мемфис е последен в лигата по среден брой отбелязани точки от 106,8, а двата отбора се класират на дъното по офанзивен рейтинг.

Първото полувреме, две четвърти с нисък резултат и слаба стрелба, отговаря на разказа. Двата отбора отидоха на полувремето, свързвайки се на по-малко от 40% от терена, а Мемфис беше 5 от 19 от 3 точки. Проблемът на Спърс беше дузина проиграни топки през полувремето.

Уембаняма имаше ефект върху стрелбата на Гризлис с четири блокади през първото полувреме.

Мемфис подобри стрелбата си през третата четвърт, позволявайки на Гризлис да натрупат преднина до цели 18 през втората част.

Спърс: Домакин на Милуоки в четвъртък.

Гризлис: Завършете домакинство от три мача срещу Торонто Раптърс в сряда.