Мортън и Брукс водят Тексас Тех над Калифорния с 34-14 в Independence Bowl
AP News | 2023-12-17 | 08:32:32

ШРИВПОРТ, Луизиана (AP) — Берен Мортън завърши 27 от 43 подавания за 256 ярда и три тъчдауна през първото полувреме, извеждайки Тексас Тех до Победа с 34-14 над Калифорния в Independence Bowl в събота вечер.

Tahj Brooks се втурна за 99 ярда и резултат, докато Red Raiders (7-6) преодоляха ужасно начало. Те изключиха Беърс (6-7) през последните три четвърти, за да спечелят 47-ото издание на 11-ия най-стар боул мач в колежанския футбол.

Тексас Тех водеше с 24-14 на полувремето, а Брукс, четвъртият в нацията -водещ ръшър, вкара единствения тъчдаун за второто полувреме със 7-ярдов пробег през третата четвърт.

Това беше третата поредна победа в купата за Red Raiders, които сбъркаха началния удар. Първокурсникът в Кал Фернандо Мендоса след това нанесе пас от 25 ярда за тъчдаун към Монро Йънг, за да даде преднина на Мечките 15 секунди в мача.

Калифорния имаше златна възможност да увеличи преднината си, но Мендоса беше контузен при трета битка за Texas Tech 5. Кал подаде гол от игра и беше препълнен, след като Джейдн От направи директен удар.

Texas Tech завърши последвалото каране от 93 ярда с пас за тъчдаун от 27 ярда от Morton към Coy Eakin.