Мос от USC хвърли рекордните за Холидей Боул 6 TD подавания при победа с 42-28 срещу No. 16 Луисвил
AP News | 2023-12-28 | 06:48:20

САН ДИЕГО (AP) — Докато Кейлъб Уилямс наблюдаваше отстрани, Милър Мос хвърли рекорден за Холидей Боул шест тъчдаун пасове в първия си старт в колежа и Южна Калифорния сложи край на разочароващ сезон, като победи номер 16 Луисвил с 42-28 в сряда вечер.

Мос се възползва напълно от възможността, която му беше дадена, когато Уилямс се отказа. Уилямс, носител на Heisman Trophy за 2022 г. и предполагаем първи общ избор в драфта на НФЛ, наблюдаваше отстрани, облечен в бяла тениска с фланелка с номер 13, висяща на врата му.

Мос беше 23 от 33 за 372 ярда, с едно прихващане. Той счупи рекорда на Holiday Bowl от четири подавания за тъчдаун, държани от четирима играчи, включително Джим Макмеън при чудодейната победа за завръщане на BYU с 46-45 срещу SMU през 1980 г. Рекордът дойде в края на третата четвърт, когато Мос хвърли пас от 12 ярда към скок Ja'Kobi Lane в задната част на крайната зона. Второто улавяне на Лейн за TD за вечерта даде на USC преднина от 35-21.

Мос добави с красив удар от 44 ярда към Дусе Робинсън за преднина от 42-28 10 минути преди края.

Уилямс скочи на Мос в празнуване, след като второкурсникът с червената фланелка два пъти коленичи в победната формация на Петко Парк.

Шестте пропуска на TD също бяха най-много от куотърбек в първия му старт за USC (8-5), който загуби три поредни мача и пет от шест влизания, след като започна годината с аспирации за национално първенство. Те също бяха рекордьор на Trojans bowl и изравниха рекорда на Pac-12 bowl.

Айзък Гуерендо бяга 23 пъти за 161 ярда и три тъчдауна за Луисвил (10-4). Джак Плъмър хвърли 141 ярда без тъчдаун.

Мос също хвърли пасове от 17 и 29 ярда към Тадж Уошингтън, който завърши първия си сезон за приемане на 1000 ярда. Кайрън Хъдсън улови пас за тъчдаун от 9 ярда две разигравания, след като блокира удара на Брейди Ходжис, който излезе извън границите при 18 на Кардиналс.

Водейки с 28-14, троянците водеха в началото на третата четвърт, когато Мос беше засечен на голлинията от Куинси Райли, който го върна на 61 ярда към USC 39. Пет игри по-късно Айзък Герендо вкара за 1- ярд бягане, за да издърпа кардиналите в рамките на тъчдаун.

Герендо вкара при пробив от 2 ярда при първото притежание на Луисвил в мача.

След като Денис Линч бе точен отдясно при опит за гол от 38 ярда, троянците получиха топката точно обратно, когато Макс Уилямс уволни Плъмър, а Соломон Бърд се възстанови на Луисвил 19. Мос хвърли кратък пас към Вашингтон, който разби двама защитници, преди да се хвърли в крайната зона, за да изравни играта.

USC скочи до аванс от 21-7 при второто голово подаване на Мос към Вашингтон и след това при резултата на Хъдсън. Еван Конли вкара с 9-ярдов удар за Луисвил, преди USC да направи 75 ярда в пет разигравания точно преди полувремето, като Мос избягва защитник, преобръща се надясно и хвърля 31-ярд на Лейн за преднина от 28-14.

ИЗВЪРШВАНЕТО

Луисвил: Плъмър контузи пръст на дясната си ръка в началото на втората четвърт, но пропусна само няколко игри, преди да се завърне.

USC: Мос беше играл само в 11 мача за три сезона, постигайки 43 от 59 за 542 ярда и три тъчдауна, без прихващания.

Луисвил: Открива сезон 2024 у дома срещу Остин Пей на 31 август.

USC: Троянците изиграха последния си мач Pac-12 . Те започват да играят в Голямата десетка през 2024 г. Откриването на сезона им ще бъде срещу LSU в Лас Вегас на 1 септември.