Нъгетс изравни серия с Тимбъруулвс при 2-2 с победа от 115-107 зад Йокич, Гордън
AP News | 2024-05-13 | 04:48:19

МИНЕАПОЛИС (AP) — Никола Йокич вкара 16 от своите 35 точки в четвъртата четвърт, а Арън Гордън имаше 27 точки при 11 -за-12 стрелба, за да изведе Денвър Нъгетс до победа със 115-107 над Минесота Тимбъруулвс в неделя вечерта в мач 4 от полуфиналите на Западната конференция.

Джамал Мъри имаше 12 от своите 19 точки през третата четвърт за Нъгетс в пренасяне на инерция от неговия ударен удар зад половината корт, а Уулвс намалиха изоставането под двуцифрено ниво само през второто полувреме за кратки периоди.

Антъни Едуардс отбеляза гол 44 точки в поредната грандиозна игра за Минесота, стреляйки 16 за 25 от пода. Но въпреки предимството на отскоците 42-31, Вълците бяха победени в собствената си игра за втори пореден път у дома от защитаващите титлата на НБА, които бяха възпламенени, след като загубиха първите два мача от серията на своя корт.

Поредицата се връща в Денвър за мач 5 във вторник вечер.

Майк Конли имаше 15 точки, Карл-Антъни Таунс вкара само 5 за 18 от полето за 13 точки и 12 борби, а Руди Гобер се оживи късно, за да вкара 11 точки и да вземе 14 борби. Все пак Вълците бяха по петите си у дома за втори пореден мач.

Гордън не пропусна, докато не останаха 3:39. Нъгетс отбелязаха осем точки за 20 секунди, за да затворят първото полувреме, подчертано от невероятния удар на Мъри.

Трите почивни дни между Игри 2 и 3 не помогнаха на Вълците, като донесоха поражение с 27 точки, след което Треньорът Крис Финч ги обяви, че се чувстват „дебели и мързеливи“ след всички угоднически отношения отблизо и далеч за представянето им в Денвър. Те трябваше веднага да възстановят своето предимство, за да поддържат тълпата непрекъснато ревлива, и Едуардс послушно поведе този отговор.

Първият общ избор на драфта за 2020 г. отбеляза девет точки в първите четири и повече минути, преди Мъри дори да докосне топката, като Гордън и Йокич си поделяха задълженията на пойнтгардове, за да намалят тежестта върху Мъри и разтегнатия му мускул на левия прасец.

След спокоен мач 3, Едуардс беше на мисия да накара Вълците да спечелят, както Нъгетс напълно очакваха. Това, че го натовариха в лентата, не беше достатъчно, тъй като той удряше отвсякъде на корта, но останалите от Вълците често не успяваха да накарат Нъгетс да плащат, че ги оставиха отворени.

Те пропуснаха съвети на ръба, а не само ъглови 3s. Таунс пропусна първите си седем изстрела и въпреки че усилията и защитата му никога не пострадаха, той беше бъркотия, опитвайки се да вкара топката в коша, рядко правейки фауловете, за които спореше.

Вълците показаха лигата си -най-добрата защита и завидната им дълбочина в първите два мача, но Нъгетс копираха и поставиха тази формула на пътя. Когато техните второстепенни голмайстори и играчи от резервната скамейка удрят своите джъмпъри, те са ужасно трудни за победа.

Гордън, Джъстин Холидей (10 точки), Крисчън Браун (11 точки) и Реджи Джаксън (6 точки) направиха комбинирани 8 за 11 от 3 точки. Те подхранваха серия от 26-4, която преодоля първата и втората четвърт, и всички с изключение на пет точки от този скок дойдоха с четирикратния играч на годината в защита на НБА Гобер, почиващ на пейката.