Нъгетс се възстановяват със 117-90 удар на Тимбъруулвс зад 24 точки от енергичния Мъри
AP News | 2024-05-11 | 06:32:19

МИНЕАПОЛИС (АП) — Джамал Мъри се върна след груб старт в полуфиналите на Западната конференция с 24 точки, за да поведе Денвър Нъгетс със 117 -90 шум в мач 3 в петък вечерта, което направи Минесота Тимбъруулвс последния отбор в НБА, загубил този следсезон.

Никола Йокич, трикратният MVP на лигата, имаше 24 точки, 14 борби и 9 асистенции, Майкъл Портър-младши вкара 21 точки и Нъгетс намали преднината на Тимбъруулвс до 2-1 благодарение на стрелбата си от 14 за 29 от диапазона за 3 точки.

Антъни Едуардс имаше тихо 19 точки, за да поведат Вълците, които отбелязаха само 10 за 32 от дълбочина, дори с 4-за-5 усилия на Карл-Антъни Таунс. Те не успяха да накарат Таунс (14 точки) достатъчно удари, пипаха топката твърде често в отчаяни опити да стигнат до коша и просто играха по-бавно, отколкото в първите два мача в Денвър, като изоставаха с цели 34 точки надолу разтягане.

Мач 4 е в Минеаполис в неделя вечерта.

Нъгетс станаха 30-ият отбор в историята на плейофите на НБА, загубил първите два мача у дома в серия от най-добрите от седем, според към изследванията на Sportradar. Пет от тях се обединиха за победа, последно Лос Анджелис Клипърс в първия кръг през 2021 г.

Това беше крачката напред, от която Денвър имаше голяма нужда, преодолявайки бариерата от 100 точки за първи път в три мача срещу най-добрата защита в НБА на Минесота.

Мъри, който отбеляза общо само 25 точки при 9-за -32 стрелба с рейтинг минус 38 през първите два мача и получи глоба от $100 000 от НБА за хвърляне на топлинен пакет на пода от пейката, беше грубо освиркван всеки път, когато докосне топката. Пойнтгардът с каменно лице почти не погледна към тълпата, използвайки смесица от джъмпери и фейдеуей, за да поведе атаката, очевидно с повече пружина в стъпката си след три дни, за да отпусне опънатия мускул на левия прасец, който го спъваше над последните няколко седмици.

Защитаващите шампионите не само донесоха енергията, която обещаха да се върнат след неявяването им у дома, но и удариха достатъчно от ударите си, за да помогнат на Вълците и техните активни ротации да останат честни. Освиркванията се засилиха и дефанзивният ас на Уулвс Джейдън Макданиелс беше ограничен от проблеми с фаула.

Това беше определено най-смисленият мач, организиран в Target Center от 20 години, откакто Минесота победи Сакраменто в Мач 7, за да достигне до финалите на конференцията, и шумната атмосфера съответстваше на момента за фен база, която беше постоянно обезсърчена като всеки друг в американския професионален спорт. „Вълците в четири!“ скандиране, което изскочи от някои уверени посетители по време на тази зашеметяваща доминация в Игра 2 в Денвър, избухна точно преди началния съвет.

Нъгетс контролираха шума, като достигнаха до предимство от 28-20 след първата четвърт, най-голямата им преднина в серията до момента, и не спряха дотук. Те водеха с 20 точки в края на второто тримесечие.

Вълците си върнаха защитника на годината в НБА Руди Гобер, след като той пропусна Мач 2 за раждането на сина си, но Нъгетс избиха топката толкова добре извън боята, толкова добре, че дългите му ръце до голяма степен не бяха фактор.

Аарън Гордън вкара една след друга тройка, а Портър вкара една при следващото притежание в средата на третата четвърт, за да направи резултата 72-50 и да осуети ново рали на Уулвс.

До началото на четвъртата част феновете започнаха да напускат местата си. Разочаровани от натрупването на обаждания срещу тях през нощта, резервите на Уулвс Никейл Александър-Уокър и Кайл Андерсън бяха ударени с технически фалове по време на таймаут с оставащи 5:54 за спорове със съдиите.