Нападателят новобранец на Heat Jaime Jaquez Jr. аут от мач 5 срещу Celtics с контузия на бедрото
AP News | 2024-04-30 | 21:28:33

МАЯМИ (АП) — Маями Хийт ще бъде без още един титуляр, когато се изправи срещу елиминационен мач в Бостън в сряда вечер.

Нападателят новобранец Хайме Джакес-младши не пътува с отбора във вторник до Бостън за мач 5 срещу Селтикс, отстранен поради разтегнат десен флексор на бедрото. Jaquez Jr. се присъединява към Джими Бътлър (коляно) и Тери Розиър (шия) в списъка на титулярите на Маями, отстранени от контузии. Хийт също бяха без гарда Джош Ричардсън в продължение на месеци след операция на рамото.

Якес младши напусна мач 4 срещу Селтикс – загуба със 102-88 – в понеделник вечерта, след като получи контузия през второто полувреме. Той имаше девет точки за 22 минути, преди да напусне, а тестовете във вторник показаха сериозността на проблема.

„Почувствах, че нещо се поддава в бедрото“, каза Джакес след мач 4. Той каза, че това се е случило в началото на трета четвърт, докато скачаше за отскок и че се опита да играе през контузията без резултат.

Jaquez — вероятен отбор за новобранци този сезон извън UCLA — започна и четирите мача от серията, като отбеляза средно 12,8 точки. Само Бам Адебайо, Тайлър Херо и Кейлъб Мартин са играли повече минути за Маями в мача срещу Селтикс, отколкото Джакес.

Хийт не са били в пълна сила в нито един момент от серията, в която Бостън води с 3-1 и може да спечели място във втория кръг с победа в сряда. Бътлър и Розиър не са играли в серията, а гардът на Хийт Дънкан Робинсън – лидерът на отбора за всички времена по тройки – има проблем с гърба и е ограничен до средно около 10 минути на мач.