Наскоро завърналият се Фьорстър, Бринк вкарват, когато Флайърс победи Лайтнинг с 6-2
AP News | 2024-02-28 | 05:16:19

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Тайсън Фьорстър и Боби Бринк вкараха по един гол, докато Филаделфия Флайърс победи Тампа Бей Лайтнинг с 6-2 във вторник вечер.

Както Фьорстър, така и Бринк наскоро се завърнаха в състава и предоставиха на Флайърс офанзивен тласък.

Флайърс също получиха голове от трима защитници, Травис Санхайм, Шон Уокър и празен -нетер от Кам Йорк в третия период. Ноа Кейтс също добави празна врата, а вратарят Самуел Ерсон направи 21 спасявания, за да спечели победата, едва втората в последните шест мача за Филаделфия.

Никълъс Пол и Стивън Стамкос вкараха за Светкавицата, чиято серия от четири победи на пътя беше прекъсната. Светкавичният вратар Андрей Василевски спря 23 изстрела. Никита Кучеров направи асистенция за гола на Стамкос, добавяйки към своя лидер в лигата точки. Кучеров има 103 точки в 60 мача.

Фоерстър направи изящен ход с пръсти, за да прехвърли шайбата към себе си между собствените си крака, преди да плъзне бекхендър покрай Василевски 54 секунди в третия период.

Фоерстър се завърна в състава в неделя, след като пропусна четири мача поради контузия в долната част на тялото след блокиране на удар.

Бринк откри резултата 2:22 в първия период, стреляйки от блокировач на Василевски и в мрежата.

Бринк, който беше с Флайърс, за да започне сезона, бе изпратен в Lehigh Valley от AHL на 22 януари с надеждата да започне бързо своя сезон.

Той беше извикан преди мача във вторник и направи незабавно въздействие, като отбеляза в първата си смяна.

Мачът имаше девет минути забавяне през първия период поради частично прекъсване на захранването в Wells Fargo Center.

При воденето на Флайърс с 1-0 и 13:43, оставащо през първия период, част от сградата загуби електричество и мачът беше спрян.

Спешната ситуация осветлението остана включено и отборите подновиха играта. Краят на пързалката, където Tampa Bay снимаше, беше малко по-тъмен от останалата част на пързалката. По-голямата част от източния край на сградата беше без електричество, включително в залите, в апартаментите и на нивото на балкона, където се намират ръководителите на двата отбора, кабините за излъчване и ложата за пресата.

„По време на първият период имахме трансформатор на ниво събитие“, каза Фил Лоус, президент на Wells Fargo Center. „Взриви се. Изгорял. Не знам защо. Не знам дали идва от външни неща или вътре в сградата.“

Светкавица: Приемете Sabres в четвъртък.

Flyers: Посетете Capitals в петък.