Настроенията пламнаха на Купата на Африка, след като Мароко и Конго направиха равенство 1-1
AP News | 2024-01-21 | 18:57:04

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (АП) — Меле избухна между играчи и треньорски щаб на Мароко и Конго в края на равенството 1-1 на Купата на африканските нации в неделя.

Започна след мача, когато треньорът на Мароко Уалид Реграги се приближи до капитана на Конго Шансел Мбемба, който вече беше получил жълт картон за спор със съдията. Мбемба явно не беше съгласен с казаното от Реграги и даде знаци на видеорефера, когато играчите от двата отбора се втурнаха и служителите се бореха да контролират ситуацията, докато последваха блъскания и блъскания.

Мароко беше пропуснал шанса да си осигури място във фазата на директните елиминации с игра в запас, тъй като нападателят на Конго Сайлас Катомпа Мвумпа отмени ранния гол на Ашраф Хакими за „Атласките лъвове“.

Хакими вкара от корнер на Хаким Зиех в шестата минута, но Силас изравни в 76-ата за второ поредно равенство на Конго в турнира.

Мароко води в група F с четири точки от два мача след първата си победа с 3-0 над Танзания, следван от Конго с две точки. Замбия игра срещу Танзания по-късно в неделя в другия мач от група F.

Първата пауза за охлаждане на играта беше необходима при температурата в Сан Педро 32 градуса C (90 F), когато започна. Освен това позволи на темперамента да се охлади – макар и само за кратко – след поредица от тежки предизвикателства.

Имаше още една почивка за лечение на защитника на Конго Хенок Инонга Бака, който трябваше да превърже главата си, за да спре тежко кръвообращение поток, след като той скочи за сет и получи удар.

Когато се върна, реферът отсъди дузпа на Конго, след като провери видеоповторения за възможна топка с ръка от Селим Амала. Той също така удостои жълт картон за защитника на Мароко.

Но Седрик Бакамбу удари гредата с дузпата. Това беше само един пример за липса на точност на „леопардите“ пред вратата, тъй като иначе те завършиха полувремето силно.

Инонга Бака от Конго излезе на почивката вместо Дилън Батубинсика, който почти успя да удари веднага с усилие, което мина малко встрани от гредата.

Конго обаче продължи да натиска и накрая вкара, когато Мешак Елиа отряза топката, за да почисти Сайлас и изравни.

Танзания има нов треньор, след като отстрани Адел Амруш, след като беше наказан за осем мача заради коментари преди турнира относно предполагаемото влияние на Мароко върху Африканската футболна конфедерация (CAF).

Южна Африка игра срещу съседна Намибия по-късно в неделя, тъй като търси първите си точки в група E.