Натискът върху Почетино отслабва, след като Челси печели с 3-1 Астън Вила в преиграването на ФА Къп
AP News | 2024-02-07 | 00:19:19

Толкова за това, че Челси е в криза.

Победа с 3-1 срещу Астън Вила в ФА Къп повторението на четвъртия кръг в сряда удължи силната серия от резултати на Челси във вътрешните състезания за купата този сезон, точно когато критиците се качиха на гърба на мениджъра Маурисио Почетино за многото мрачни изяви на отбора във Висшата лига.

Челси пристигна на Вила Парк, след като беше разбит с 4-1 от Ливърпул и след това победен при домакинска загуба с 4-2 от Уулвърхемптън, и двете в лигата. Натискът върху Почетино се увеличи, като дори съпругата на защитника Тиаго Силва изглежда извика аржентинеца, когато публикува в X, бивш Twitter, в края на мача с Вълците: „Време е за промяна. Ако чакате още, ще бъде твърде късно.”

Играчите на Челси показаха представяне, с което накараха мениджъра си да се гордее, като головете през първото полувреме на Конър Галахър и Николас Джаксън дойдоха преди изискан пряк свободен удар на Енцо Фернандес в 54-ата, който надмина другия му носител на Световната купа от Аржентина Еми Мартинес .

Вила беше практически непревземаема на собствения си стадион този сезон, но домакините не можаха да живеят с интензивността на Челси. Тяхната утеха дойде в първата минута на добавеното време чрез резервата Муса Диаби.

Челси, който достигна финала за Купата на лигата на Англия срещу Ливърпул на 25 февруари, ще бъде домакин на второразредния Лийдс в петия кръг — или осминафиналите — на ФА Къп три дни по-късно.