Най-добрият ден в кариерата на Джеймс, точките от обороти помагат на жените № 4 в Северна Каролина да победят Дюк със 72-57
AP News | 2024-01-21 | 21:32:04

РАЛЕЙ, Северна Каролина (AP) — Азиаха Джеймс отбеляза рекорд в кариерата си от 33 точки и четвърта в класацията Северна Каролина Стейт получи 24 точки от обороти, за да победи Дюк със 72-57 в неделя.

Високият 5 фута и 9 младши гард отправи 12 от 20 удара, включително три тройки, за да завърши с осем борби. Нейните усилия, заедно с N.C. State, който се възползва от оборотите на Дюк, помогнаха на Wolfpack (16-2, 4-2 Atlantic Coast Conference) да се прегрупира от загубата в Маями в четвъртък.

Джеймс постави новия си личен връх с три поредни свободни хвърляния при 6:13 до края на мача, след като Сините дяволи (12-6, 4-3) намалиха изоставането си от 23 точки до 62-49.

Мими Колинс добави 16 точки, 10 борби и две блокади за Wolfpack, които стреляха 45,5%.

Кенеди Браун вкара 14 точки за Сините дяволи, които стигнаха до домакинска победа срещу номер 14 Вирджиния Тех, която включваше впечатляващо представяне в защита. Този път обаче Сините дяволи започнаха със серия от загуби през първото тримесечие, които помогнаха на Wolfpack да получи множество лесни шансове за гол, за да създаде ранна преднина.

Дюк завърши с 19 пропуснати топки.

Не помогна и това, че Сините дяволи се затрудниха да правят удари през първите три четвърти. Дюк стреля само 32,6% за 30 минути преди по-добра стрелба четвърта, въпреки че Сините дяволи вече губеха с 59-38 навлизайки в тази четвърт.

Сините дяволи удариха 8 от 15 удара в четвъртата, за да постигнат два пъти в рамките на 13 точки. Джеймс отговаряше всеки път, включително стикбек с 2:40 оставащи, за да пробие марката от 30 точки и да даде на Wolfpack предимство от 69-54.

Дюк: Сините дяволи пристигнаха с прилив от три поредни победи в лигата, като последните две дойдоха, когато позволиха само 46 точки както на Georgia Tech, така и на предсезонния любимец на ACC Hokies в четвъртък вечер . Но успехът в защитата, който доведе до тези успехи, е трудно да се сравнява, когато Wolfpack продължи да получава допълнителни притежания и обороти на топка на живо, които вървят по обратния път.

N.C. Щат: Wolfpack започнаха с 14-0, но бяха загубили две от три, първо с кош в последната секунда във Virginia Tech и след това загуба със 73-59 срещу Hurricanes в четвъртък. Резултатът на Джеймс беше напомняне за нейния удар по периметъра, докато способността на Wolfpack да преобразува оборотите в точки помогна за изграждането на преднина, която те нямаше да изоставят.

Duke: The Сините дяволи приемат номер 15 в щата Флорида в четвъртък.

Н.К. Щат: Клемсън е домакин на Wolfpack в четвъртък.