Най-лошият White Sox в MLB записа 7 мача с 4-та победа за сезона, 9-4 над Rays
AP News | 2024-04-27 | 04:40:19

ЧИКАГО (AP) — Лекият Мартин Малдонадо удари хоумър с три ръна, Елой Хименес добави двукратен удар и най-лошият в MLB Чикаго Уайт Сокс прекъсна серия от седем загуби с четвъртата си победа за сезона, победа с 9-4 над Тампа Бей Рейс в петък вечер.

The девет ръна бяха връх за сезона за Чикаго, който с 4-22 е най-лошият старт в историята на франчайза през 26 мача. Балтимор започна с 2-24 през 1988 г.

Крис Флексен (1-3) направи пет нулеви ининга, като допусна две попадения и загуби три. Деснякът, който влезе с 6.41 ERA, беше последван от петима реливъри.

Томи Фам започна в центъра на полето и имаше два сингъла в дебюта си за Уайт Сокс, след като беше извикан от Triple-A Charlotte. 36-годишният играч беше подписал с второстепенна лига на 16 април, след което отиде при малките за четири мача, за да се подобри.

Пол ДеДжонг имаше две попадения и RBI. Дани Мендик и Ники Лопес удвоиха и отбелязаха по две попадения.

Малдонадо добави сингъл. 37-годишният кечър влезе с .048, с две попадения в 42 прилепа без RBI. Той удари .191 с 15 хоумърса миналия сезон за Хюстън.

Тампа Бей загуби за четвърти път в пет мача. Къртис Мийд имаше две попадения и RBI. Рене Пинто, Хосе Сири и Амед Росарио караха по един път.

Стартерът на Rays Зак Ефлин (1-3) направи пет ръна при девет удара и четири ходения. 30-годишният десничар не беше допуснал рън в предишните си два старта, и двата без решение.

Уайт Сокс също извикаха външния играч Рафаел Ортега от Шарлът в петък, докато избраха външния играч Доминик Флетчър. Чикаго определи левичаря Бейли Хорн и аутфилдера Кевин Пилър за назначение.

Уайт Сокс поведоха с 1-0 в третия при жертвения удар на Андрю Вон със заредени бази.

Чикаго увеличи преднината си до 2-0 в четвъртия ининг при дубъла на Мендик и сингъла на ДеДжонг за RBI.

Малдонадо изведе Ефлин дълбоко наляво при 1-0 на пода в шестия, за да направи 5-0.

Лъчите намалиха до 5-2 в седмия при дубъла на RBI на Пинто, последван от три поредни разходки. Хименес се включи в долната половина.

Чикаго добави два неспечелени ръна в осмия.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Тампа Бей: LHP Колин Поче беше поставен на 15 -дневен списък с наранявания със стягане в средата на гърба и беше инжекция с кортизон. RHP Мануел Родригес беше извикан от Triple-A Durham, за да заеме мястото му в списъка. … OF Джош Лоу (десен наклонен щам) може да се завърне още в събота, каза мениджърът Кевин Кеш. … 1B Yandy Díaz напусна в осмия, след като беше ударен от удар. ... INF Джонатан Аманда (фрактура на десния пръст) трябваше да бъде на рехабилитация в Дърам.

НАГОРЕ СЛЕДВА

Tampa Bay RHP Арън Сивале (2-2, 3.90) е изправен пред Новобранецът от Чикаго RHP Джонатан Кенън (0-1, 7.27) в събота вечер.