Най-странната игра на футбола този сезон? Мачът от Серия А ще продължи само 18 минути тази вечер, след като беше прекратен, когато играч колабира - но мениджърите могат НАПЪЛНО да сменят отборите си!
Daily Mail | 2024-04-25 | 15:11:35

24-те -годишният котдивоарец беше изнесен на носилка, след като падна по гръб на терена, като мачът в Удине по-късно беше прекратен при резултат 1-1.

Ndicka беше в съзнание, но видимо в болка, разтривайки гърдите си с дясната си ръка, докато медицинският екип се втурна към него.

Удинезе (вляво) и Рома се изправят един срещу друг в пренареден 18-минутен мач на Четвъртък вечерта

Оригиналният мач на 14 април беше прекратен, след като защитник на Рома Еван Ндика падна

Играчи от двете страни се събират около Ндика, както се изразиха безпокойство по време на мача

Ndicka (на снимката на 14 април) беше изнесен на носилка, след като падна назад на терена

Играй нататък Ябълка Spotify

Той беше изписан от болницата ден след инцидента и му беше разрешено да възобнови спортната си дейност, след като се подложи на серия от тестове.

В изявление във вторник Giallorossi каза: „Ndicka претърпя серия от кардиологични и белодробни тестове от трето ниво.

„Проведените тестове потвърдиха липсата на сърдечни патологии и излекуването на минималния пневмоторакс, възникнал по време на мача.

„Следователно играчът е годен за подновяване на спортната дейност които ще бъдат наблюдавани през следващите дни.'

И след като и двата отбора се съгласиха да приключат срещата, сега имаме странния сценарий на това подновяване.

И на двете страни е позволено напълно да променят началните си XI за този мач, но тези, които са били заменени през първите 72 минути на мача, нямат право да участват . В този случай това се отнася за Кингсли Ехизибуе и Хасане Камара за Удинезе и Дийн Хуейсен и Хусем Ауар за Рома

24-годишният котдивоарец беше изписан от болницата ден след инцидента

Впоследствие той получи разрешение да възобнови спортната си дейност, след като премина поредица от тестове

Рома ще бъде без Ромелу Лукаку, който отбеляза гол в оригинален мач, поради контузия този път

От първия мач Рома ще бъде без вече контузения Ромелу Лукаку, който отбеляза гол в първоначалния мач, но може да се обади на Сардар Азмун и Пауло Дибала, за да помогнат за запълването на тази атакуваща празнота.

Удинезе в момента е на 17-то място в Серия А - едно място в зоната на изпадащите поради по-добър голова разлика, докато Рома е пети - седем точки изоставане от четвъртото и последното място в квалификациите за Шампионската лига за следващия сезон.