Най-високите 24 точки в кариерата на Тайрийс Проктър помагат на Дюк номер 12 да се върне и победи Луисвил с 83-69
AP News | 2024-01-24 | 04:32:19

ЛУИСВИЛ, Кентъки (AP) — Тайрийс Проктър отбеляза 24 точки в кариерата, включително 13 след полувремето с няколко съединител, Марк Мичъл се завърна след контузия, за да добави 20 с 12 борби, а Дюк номер 12 надмина Луисвил с 83-69 във вторник вечерта. Devils (14-4, 5-2 Конференция на Атлантическото крайбрежие) постигнаха голям успех със завръщането на Мичъл и Джереми Роуч от контузии в коляното, за да водят с 45-34 на полувремето. Те все още трябваше да работят, за да останат пред упоритите кардинали, а Проктър се изкачи, когато имаха нужда от него, доставяйки критична тройка с оставащи 7:08, за да направи 68-60.

Мичъл добави layup за кратка 10-точкова възглавница, която Джаред Маккейн помогна да запази с още 3 с 2:54 оставащи за преднина от 77-65, докато Дюк спечели първата от двете срещи за сезона с Луисвил.

Проктър направи 4 от 10 от дълбоко и 9 от 16 като цяло, за да надхвърли предишния си най-добър резултат от 22 срещу La Salle през ноември. Мичъл направи 8 от 11 от игра, докато Кайл Филиповски записа 17 точки и 15 борби.

Брандън Хънтли-Хетфийлд имаше 20 точки за Кардиналите (6-13, 1-7), които загубиха четвъртия си пореден мач. Луисвил и Дюк вкараха по 46 удара, но Кардиналс бяха изпреварени с 23-15 след полувремето и 43-28 като цяло.

Дюк: След трета загуба от четири, в която бяха аутбаундирани, Сините дяволи се утвърдиха на стъклото от двата края и получиха 34-30 предимство в пейнт точки като резултат.

Луисвил: Кардиналите го направиха интересен, въпреки че изоставаха с 18 в началото, но се нараниха на фаул линията (16 от 24) и допуснаха 14 точки след 10 връщания. Пейката им беше победена с 26-10.

Дюк е домакин на Клемсън в събота в единствената среща между училищата за сезона.

Луисвил е домакин на Вирджиния в събота, опитвайки се да отмъсти за загубата със 77-53 на Кавалиърс на 3 януари и прекратете поредица от осем загуби в серия.