Най-високите за сезона 36 точки на Зион Уилямсън надделяха с Пеликанс над Тимбъруулвс, 121-107
AP News | 2023-12-12 | 05:56:19

НЮ ОРЛЕАНС (AP) — Зион Уилямсън отбеляза рекордните за сезона 36 точки, Си Джей Макколъм добави девет от своите 23 точки в четвъртата четвърт на три навременни тройки и Ню Орлиънс Пеликанс победиха водещия в НБА Минесота Тимбъруулвс със 121-107 в понеделник вечер. ръцете на Лос Анджелис Лейкърс в полуфиналите на Междусезонния турнир на НБА в Лас Вегас в четвъртък вечерта.

Уилямсън беше обект на подигравки от националните анализатори на НБА, след като вкара 13 точки от осем удара и завърши само с три борби срещу Лейкърс. Някои казаха, че изглеждаше извън форма, а други казаха, че не е успял да повиши нивото на интензивност в лицето на воден от ЛеБрон Джеймс отбор, който изглеждаше много по-мотивиран.

Срещу T-Wolves, Уилямсън многократно вкарваше със силни удари към коша, често завършвайки високо над стъклото, за да победи центъра на Минесота Руди Гобърт, достигнал далеч.

Акцентите на Уилямсън включваха двойно изпомпване от стъклото отляво на алеята, когато той беше фаулиран от Джейдън Макданиелс, за да направи 109-94 с 4:51 преди края. Това беше третият му мач този сезон с повече от 30 точки.

Вълците играха без водещия реализатор Антъни Едуардс, който напусна победата срещу Мемфис в петък вечер с показалка в десния хълбок.

Карл-Антъни Таунс поведе Тимбъруулвс със 17 точки и 12 борби, но той се разписа с фаул с 2:35 до края и неговият отбор изоставаше с 14. Майк Конли и Наз Рийд вкараха по 17 точки за Минесота, която спечели девет от предишните си 10 мача.

Брандън Инграм вкара 20 точки, а Йонас Валанчунас 14 точки и 13 борби за Ню Орлиънс, който спечели за първи път в три мача срещу Минесота този сезон.

На Минесота бяха нужни близо четири минути, за да направи първия си кош за четвъртата четвърт. Той дойде при 3 на Конли, което намали преднината на Ню Орлиънс до 99-89.

Минесота за кратко се доближи до 99-91, преди Уилямсън да удари пробив, а Инграм да направи обрат, след като беше фаулиран да направи то 104-91. Вълците не заплашваха след това.

Уилямсън, Инграм и Макколъм имаха поне по 10 точки през първото полувреме, а Инграм удари 31-футов банков удар на полувремето, за да даде на Ню Орлиънс Води 59-52.

Джордан Маклафлин от Минесота удари удар на половината корт в третата четвърт.

Timberwolves: Посетете Далас в четвъртък вечер.

Pelicans: Посетете Вашингтон в сряда вечер.