Най-високо класираните жени в Южна Каролина изпреварват номер 11 Юта за победа със 78-69 в Залата на славата за жените
AP News | 2023-12-10 | 00:02:04

UNCASVILLE, Кънектикът (AP) — Камила Кардосо отбеляза 17 точки, а Те-Хина Паопао добави 15 на Неделя, за да помогне на най-високо класираната Южна Каролина да удържи номер 11 на Юта 78-69 в Залата на славата за жени.

Първокурсниците МиЛейзия Фулуили и Клои Китс добавиха по 11 за Gamecocks (9-0), които победиха четири класирани отбора този сезон.

Алиса Пили отправи 15 от своите 23 удара от пода и завърши с 37 точки за Юта (8-2).

Южна Каролина водеше за всички с изключение на 43 секунди по време на мача, но водеше само със седем точки на полувремето и пет след три четвърти.

Пили помогна на Юта да намали преднината си до две точки на няколко пъти, но Южна Каролина винаги отговаряше с рън.

Все още имаше преднина от пет точки с 3 1/2 минути преди края, когато Pili удари падане в лентата над Cordoso, за да направи 69-65. Подреждане на Дасия Йънг следващия път на терена намали преднината до 69-67.

Но Юта не успя да преодолее гърбицата и Южна Каролина отбеляза девет от последните 11 точки в мача.

Звездата на Юта, висока 6 фута и 2 метра, Пили имаше 21 точки за първото полувреме, но получи третия си фаул на офанзивен екран с малко по-малко от пет минути игра до полувремето.

Юта спечели шест поредни победи, откакто загуби със седем точки от Бейлър на 14 ноември.

Юта: Ютите играха втория си мач без младши гард Gianna Kneepkens, която имаше средно над 17 точки на мач, преди да счупи десния си крак срещу BYU миналия уикенд. Тя е аут за сезона.

Южна Каролина: Gamecocks дадоха само 50 точки на мач и задържаха Юта с 27 точки под средното за сезона.