Най-високо класираният UConn използва балансирана атака, победи номер 4 Marquette, за да поеме контрола над Големия изток
AP News | 2024-02-17 | 00:32:35

STORRS, Кънектикът (AP) — Донован Клингън имаше 17 точки и 10 борби, за да помогне на най-високо класирания UConn да победи Номер 4 Маркет 81-53 в събота и поемете контрола над надпреварата за титлата от редовния сезон в Големия изток.

Тристен Нютън добави 15 точки, осем борби и осем асистенции за Хъскис (24-2, 14 -1), които са спечелили 14 поредни игри. Кам Спенсър и Хасан Диара добавиха по 14 точки.

Кам Джоунс вкара 15 точки, а Осо Иходаро имаше 14 за Маркет (19-6, 10-4), който влезе в мача с поредица от осем победи.

Хъскитата сега водят на втория Golden Eagles в Големия изток с три мача в графата за загуби с пет предстоящи мача.

Хъскитата поведоха с 16 след силно дефанзивно първо полувреме и с 18 след връщане от Тристен Нютън, за да отворят второто полувреме.

Те взеха първата си преднина от 20 точки при 51-30 след офанзивен реско на Нютън, който даде на Клингън категорично забивка през лентата. UConn натрупа преднината си до цели 29 точки през втората част.

Мачът беше равен на 18, преди UConn да поеме контрола. Хъски удържаха Маркет без гол от игра за почти четири минути, направиха серия от 13-0 в края на полувремето и отидоха на почивката, водейки с 42-26.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Маркет: Златните орли стреляха 53,6% от пода по време на победната си серия и 42,5% от диапазона за 3 точки. Те бяха задържани до 37% в събота и направиха само 5 от 23 удара зад дъгата.

UConn: Хъски търсят първата си титла в Големия изток от редовния сезон от 2005-06 г., година, която споделят короната с Виланова.

СЛЕДВА:

Marquette: Отворете домакинство от три игри срещу обитателя на избата на Big East DePaul в сряда.

UConn: Отправя се към Небраска, за да се изправи срещу Другият класиран отбор на Big East, номер 17 Creighton във вторник вечер.