Най-високопоставеният Swiatek избяга с минимална победа над подгласника Collins от 2022 г. на Australian Open
AP News | 2024-01-18 | 07:01:05

МЕЛБЪРН, Австралия (AP) — Най-високопоставеният Iga Swiatek се събра от 4-1 в третия сет, за да избяга с тясна победа с 6-4, 3-6, 6-4 над втория за 2022 г. Колинс в четвъртък и напред към третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Святек удържа инерцията да започне, след като възстанови ранна почивка , водейки със сет и пробив, преди американският играч да се събере, за да вземе втория сет и да поведе с 4-1 в третия.

Swiatek абсорбира продължителния натиск от силните удари на Колинс, докато не си възвърне инерцията и не направи печеливша игра от пет игри.

„О, Боже мой. Дори не знам“, каза Светек как успя да се върне. „Честно казано, вече бях на летището. Но исках да се боря докрай.

„Наистина се гордея със себе си, защото не беше лесно.“

И двамата играчи победиха бившите шампиони на Australian Open в първия кръг. Святек победи шампионката от 2020 г. София Кенин, а Колинс спечели три сета над победителката от 2016 г. Анжелик Кербер.

Святек имаше два мачбола при 15-40 в последната игра, но срещу Колинс се събра, спасявайки ги и получавайки игрова точка със запазена марка за уинър от форхенд дълбоко към бекхенда на Swiatek.

Но дълъг форхенд и широк бекхенд от Collins даде на Swiatek трета мач точка и тя не направи грешка този път, завършвайки след 3 часа и 14 минути с дълбок бекхенд по линията.

Вицешампионката от миналата година, третата в ранглистата Елена Рибакина и номер 3 при мъжете Даниил Медведев участват в нощната сесия. Рибакина се изправя срещу Анна Блинкова от Русия, а Медведев се изправя срещу Емил Руусувури от Финландия.