Найс вкарва в продълженията, Мейпъл Лийфс без Матюс избягват елиминирането с победа с 2-1 над Бруинс
AP News | 2024-05-01 | 04:24:33

БОСТЪН (AP) — Матю Найс вкарва по-малко от три минути след продълженията след подаване на Джон Таварес и Торонто Мейпъл Лийфс победиха Бостън Бруинс с 2-1 във вторник вечерта, за да предотвратят елиминирането в мача от първия кръг на плейофите.

Джак Маккейб добави гол, а Джоузеф Уол завърши с 28 спасявания, за да помогне на Торонто да намали преднината на Бостън в серията до 3-2. Шестият мач е насрочен за четвъртък в Торонто.

Иля Любушкин, Макс Доми, Мич Марнър направиха асистенции за Кленовите листа, които надиграха Бруинс с 33-28.

Трент Фредерик вкара за Бостън. Джеръми Суейман завърши с 31 спасявания.

Кленовите листа играха без звездата Оустън Матюс, който остана с неуточнено заболяване, след като се появи само за кратко в сутрешното пързаляне на отбора във вторник.

Матюс имаше водещи в НХЛ 69 гола през редовния сезон и победител в игра 2, но успя да вкара само четири удара комбинирано при загубите на Торонто в игри 3 и 4.

Но Торонто остана агресивен без него.

С мача, равен на 1-1 в третия, Торонто имаше шанс да излезе напред с оставащи 5:05, след като Доми се освободи от Тайлър Бертуци за почивка двама на един. Доми подаде към Бертуци, който стреля към десния ъгъл на мрежата, но Суейман удари с ръкавица.

Жегата между съперниците от Атлантическата дивизия се прояви с 22,1 секунди до края на втория период.

Knies опита заобикалящ удар, който беше нападнат от Swayman. Но последва схватка пред мрежата, оставяйки трупове натрупани.

Това доведе до размяна лице в лице и блъскане от множество играчи, преди да бъде прекратено от съдиите.

Когато приключи, Джоел Едмъндсън от Торонто, Брад Марчанд и Чарли Койл от Бостън бяха извикани за груба обработка. Койл беше пратен в наказателното поле.

Торонто надигра Бостън с 12-2 и спечели 16 от 20 двубоя в първия период. Кленовите листа се нахвърлиха върху бавния старт на Бруинс и се появиха първи в таблото.

Доми спечели двубой с Фредерик в защитната зона на Бостън и разбърка шайбата на Марнър. Той го обърна към Маккейб, който го простреля покрай Суейман отвисоко близо до синята линия, за да изведе Торонто напред с 1-0 малко повече от пет минути в началния период.

Фредерик компенсира за това.

Джеспер Боквист от Бостън форшахна силно Симон Беноа зад вратата на Торонто, карайки Боквист да хвърли шайбата диво от Пат Марун и пред мрежата. Фредерик беше там, събра шайбата и я прокара покрай Вол, за да изравни играта. Това беше третият му гол от поредицата.