Небраска преодолява дефицит от 18 точки през второто полувреме, за да разстрои номер 6 Уисконсин с 80-72 в продълженията
AP News | 2024-02-02 | 06:16:48

ЛИНКЪЛН, Небраска (AP) — Небраска се върна от дефицит от 18 точки през второто полувреме, за да отстрани No 6 Уисконсин 80-72 в продълженията в четвъртък вечер, вторият съперник от топ 10, който Cornhuskers победиха този сезон. изтече студентите излязоха на корта за втори път този сезон. Първият беше на 9 януари, когато Huskers победиха тогавашния No. 1 Purdue 88-72.

C.J. Уилчър вкара 16 от своите 22 точки през второто полувреме, Маст завърши с 20, а Хъскърс (16-6, 6-5) подобриха резултата си до 6-0 у дома в играта на Голямата десетка.

Това беше най-голямото завръщане на Небраска, откакто изтри пасива от 19 точки срещу Айова през 2013 г. От 2000 г. насам Уисконсин имаше 120-0, когато водеше с 15 или повече точки на полувремето.

Ей Джей Стор изравни рекорда си за сезона с 28 точки, за да поведе Баджърс (16-5, 9-2). Макс Клесмит и Чъки Хепбърн имаха по 13.

Корнхъскърс загубиха с цели 19 през първото полувреме, но успяха да се върнат, след като Уисконсин, който стреля с 55% през първото полувреме, падна до 36% през второто и се справи небрежно с топката.

>

Двете наказателни удара на Брис Уилямс в последната минута на редовното време дадоха на Небраска първата преднина при 67-65. Поставянето на Стор изравни, а Маст и Уилямс пропуснаха два изстрела през последните 20 секунди.

Небраска се възползва от серия от осем пропадания на Уисконсин за осем минути през второто полувреме, за да изравни на 52. Язовците бяха напред 63-56, след като Клесмит отбеляза 11 точки за две минути.

Но Небраска се завърна отново, докара мача до продължения и публикува едно от най-големите си завръщания в историята на програмата.

Уисконсин: Язовците имаха толкова много загуби ( 9) като голове от игра (9) през последните 20 минути от редовното време.

Небраска: Хъскърс постигнаха втора победа над съперник от топ 10 през същия сезон за първи път от 2013-14 г.

Уисконсин: Домакин № 2 Пърдю в неделя.

Небраска: Посещение на № 14 Илинойс в неделя.