Непълноценният Хийт победи Кингс със 119-110 за 4-та поредна победа
AP News | 2024-02-27 | 07:32:50

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Бам Адебайо вкара 28 точки, Хайме Джакес младши добави 26, а непълноценният Маями Хийт победи Сакраменто Кингс със 121-110 в понеделник вечер за четвъртата си поредна победа.

Кевин Лав даде голяма искра с 19 точки от пейката, а Кейлъб Мартин вкара 16 за Хийт, които пропуснаха трима титуляри поради контузии или наказания.

Домантас Сабонис от Сакраменто имаше 14 точки, 14 борби и 10 асистенции за своя най-висок 21-ви трипъл-дабъл в НБА за сезона. Сабонис стана и 10-ият играч в историята с 40 поредни дабъл-дабъла за един сезон.

Кийгън Мъри вкара 28, а Де’Аарън Фокс добави 27 за Сакраменто, но Кингс не успяха да надградят голяма победа като гост срещу Лос Анджелис Клипърс в неделя и прекъснаха своята серия от три победи.

Маями липсваха няколко ключови играчи, което доведе до 30-ия различен стартов състав в 57-ия мач от сезона. Джими Бътлър, Никола Йович и Томас Брайънт изтърпяха наказания за участието си в двубой в петък вечер в Ню Орлиънс, а Тайлър Херо (ляво коляно), Тери Розиър (дясно коляно), Джош Ричардсън (дясно рамо) и Орландо Робинсън (гръб) бяха с наранявания.

Но това не дерайлира Хийт, който получи много приноси от неочаквани играчи като Делон Райт, който вкара 13 точки в дебюта си за Маями, и резервата Хейуд Хайсмит, който вкара всичките си 15 точки през първото полувреме.

Хийт издържа на серия от 20-4 на Сакраменто, обхващаща почивката през първата четвърт, за да вземе преднина от 65-62 на полувремето и току-що увеличи оттам.

Лав вкара 10 точки по време на Серия 17-2, за да завърши третата четвърт с Маями напред със 101-81.

Кралете се опитаха да се завърнат, като отбелязаха една тройка от Кевин Хюртер и две от Мъри за по-малко от минута, за да предизвикат серия от 14-1, която намали дефицита до шест по средата на четвъртата точка на Фокс .

Сакраменто се доближи на две точки при пауза на Фокс с 3:41 преди края, но последователните кошове на Джакес помогнаха за задържането на Кингс.

Жега: Посещение на Портланд във вторник.

Кралете: Посещение на Денвър в сряда.