Нетс победиха Гризлис със 111-86 за първата победа на временния треньор Кевин Оли
AP News | 2024-02-27 | 05:48:35

МЕМФИС, Тенеси (АП) — Денис Шрьодер вкара 18 точки, Дориан Фини-Смит добави 13 точки и девет борби, а Бруклин Нетс надмина Мемфис Гризлис със 111-86 в понеделник вечерта, давайки на Кевин Оли първата му победа като треньор в НБА.

Кам Томас имаше 14 точки, преди да напусне мача със 7:23, оставайки с контузия в десния глезен. Лони Уокър IV добави 13 за Нетс.

Ламар Стивънс вкара 17 точки при стрелба 8 от 9 за Гризлис, а Джейрън Джаксън-младши вкара 15, докато пускаше 2 от 12 от игра. GG Jackson имаше още по-лоша вечер, като направи един от своите 13 изстрела, а Мемфис изстреля общо 38,7%.

Оли беше назначен за временен треньор на Бруклин по време на паузата на мача на звездите, заменяйки Жак Вон, и загуби първите си два мача. Нетс влязоха, като загубиха седем от осем, всички с изключение на един с двуцифрен резултат.

Междувременно Мемфис използва импровизирани състави през целия сезон поради контузии.

Гризлис не бяха в синхрон от самото начало, като успяха да реализират 18 точки през първата четвърт, за да се сравнят с най-слабия си начален период за сезона.

Оттам нататък не стана много по-добре за Мемфис . Бруклин водеше с 27 в края на първото полувреме и водеше с 66-40 на полувремето. Това беше най-ниският сезон за отбелязване на голове за Гризлис през първото полувреме.

Нетс: Завършете пътуване с пет мача във вторник вечер в Орландо.

Гризлис: В Минесота в сряда.