Нетс се събират, за да победят Пистънс със 113-103 след 32 точки на Кам Томас
AP News | 2024-04-07 | 03:48:33

НЮ ЙОРК (AP) — Кам Томас отбеляза 32 точки и Бруклин Нетс се събраха с голяма четвърта четвърт за победа със 113-103 над Детройт Пистънс в събота вечер.

Денис Шрьодер добави 24 точки, а Ноа Клоуни имаше 17 от резервната скамейка за Нетс, което е техният втори пореден мач. Микал Бриджис влезе с 13, а Джалън Уилсън завърши с 10.

Детройт падна до 13-65 с четвъртата си поредна загуба. Чимези Мету бе най-резултатен за Пистънс с 20 точки. Маркъс Сасър завърши с 18, а Джейдън Айви добави 16.

Трой Браун младши имаше 15, а Джейлън Ноуел допринесе с 12 от пейката за Пистънс, които водеха с 19 и все още водеха с 83-75 след три преди Нетс ги превъзхождаха с 38-20 през последните 12 минути.

Изоставайки 99-91, след като Шрьодер повали скок при оставащи 6:28, Нетс използваха серия 22-4, за да постигнат победата.

В отсечката Клоуни проби корнер 3 точно пред резервната скамейка на Бруклин, който бе последван малко след това от удар с две ръце на Ник Клакстън, който намали преднината на Детройт до 103-101.

p>

Мрежите взеха първата си преднина от първата четвърт на Шрьодер веднага 3 с оставащи 2:54. Пойнтгардът на Бруклин събори два наказателни удара и скок от фаул линията при следващите две притежания, за да увеличи преднината до 108-103.

3 на Уилсън с оставащи 40 секунди постави мача извън обсега.

Една вечер, след като бяха разбити със 108-90 от Мемфис Гризлис, Пистънс изскочиха бързо.

Детройт водеше с 35-23 в края на първата четвърт и се радваше на предимство от 57-46 на полувремето. Детройт стреля с 54,5% от игра през първото полувреме и превърна 13 проиграни топки на Бруклин в 19 точки.

Все пак Нетс отвърнаха на удара. Изоставайки 71-55 след наказателното хвърляне на Томас с 7:08 до края в третата четвърт, Бруклин използва серия 24-12, за да намали дефицита до 83-75, влизайки в четвъртата.

По време на прекъсване на играта между края на първото тримесечие и началото на второто, Нетс пуснаха видео в чест на Винс Картър за това, че беше избран в Мемориалната баскетболна зала на славата на Нейсмит. Картър прекара пет сезона с тогавашния Ню Джърси Нетс, където отбелязва средно по 23,6 точки на мач.

Пистънс: Гостува на Филаделфия във вторник вечер.

Мрежи: Домакин на Сакраменто в неделя вечер.