Неуспешните 4-ти дауна допринасят за загубата на преднина на Лъвовете в мача за титлата на NFC от 49ers
AP News | 2024-01-29 | 05:24:05

САНТА КЛАРА, Калифорния (AP) — Агресивността, която характеризира обрата за Детройт Лайънс под ръководството на треньора Дан Кембъл, даде обратен резултат в най-лошия възможен време.

Детройт се провали при два четвърти опита за попадение от игра през второто полувреме, което допринесе за издуването на преднината от 17 точки на полувремето и загубата с 34-31 от Сан Франциско 49-ърс в NFC шампионат в неделя.

Гладните за успех Лъвове (14-6) изглеждаха готови да направят първия си Супербоул в историята на франчайза, когато поведоха с 24-7 на полувремето срещу Деветките – само за да допуснат 27 поредни точки във второ полувреме, пълно с грешки.

Kindle Vildor превърна потенциално прихващане в пас от 51 ярда, когато далечното хвърляне на Брок Пърди удари маската на лицето на корнербека на Лъвовете и отскочи до Брандън Айюк.

Новобранецът Джамир Гибс загуби опипване, за да организира нов тъчдаун. Джош Рейнолдс имаше два ключови спада на третия и четвъртия надолу, за да спре дисковете.

Лъвовете не успяха да ударят удар на линията от 1 ярд, което доведе до тъчбек.

Резултатът беше едва четвъртата загуба на конферентен мач за отбор, който имаше преднина от поне 17 точки.

Кембъл изигра собствената си роля в това с неуспешните решения за четвърти надолу. Детройт имаше най-високите в лигата 62 реализации на четвърто място в трите сезона на Кембъл, но не достигна, когато това беше най-важно.

Водейки с 14 в началото на третата четвърт, Кембъл избра да го направи на четвърто и 2 от 28, но Рейнолдс не успя да удържи подаването на Джаред Гоф.

След това Niners се стремяха към тъчдаун, за да го превърнат в мач с един резултат.

След това, когато Lions загубиха три точки по средата на четвъртата четвърт, Кембъл го направи отново в четвъртата четвърт -и-3 от 30. Гоф хвърли още един незавършен удар и Сан Франциско кара за застрахователния тъчдаун.

Вълшебен сезон за Лъвовете приключи с един мач преди първото участие на франчайза в Супербоул.

Детройт остава единственият отбор, който играе всеки сезон от ерата на Super Bowl, без да достигне най-добрия мач. Това изглеждаше така, сякаш можеше да бъде пробивният сезон, който да сложи край на тази суша, когато Детройт спечели последователни плейофни мачове, след като спечели само един в предишните 56 сезона.

Но Лъвовете трябва да изчакат поне още една година, за да имат шанс за първото първенство на NFL от 1957 г. насам.