Невероятната серия на Джо Флако в Кливланд завършва като двама пикап-6 обричат ​​Браунс в плейофна загуба от тексасци
AP News | 2024-01-14 | 05:32:50

ХЮСТЪН (AP) — От дивана до плейофите, Джо Флако имаше невероятна серия с Кливланд Браунс.

Но неговата серия от успехи внезапно приключи в събота, когато Браунс загубиха с 45-14 от Хюстън Тексас в плейофен мач с уайлдкард.

Флако върна прихващания за тъчдаун в последователни удари през третата четвърт, за да превърне близкия мач в смях и да изпрати отбора у дома с най-тежката му загуба в плейофите след поражението с 34-0 от Балтимор Колтс на 29 декември 1968 г.

„Определено е жалко за начина, по който се случи и е трудно да се справим с това в момента“, каза Флако.

C.J. Страуд и тексасците поведоха с 24-14 преди полувремето. Защитата на Хюстън пое след това, с пик-6 от Стивън Нелсън и друг от Крисчън Харис, които направиха 38-14.

„Убийствено е да се отказваш от точки по този начин“, каза треньорът Кевин Стефански.

Флако, който ще навърши 39 години във вторник, беше привлечен в тренировъчния отбор на Кливланд през ноември, след като Дешон Уотсън претърпя край на сезона нараняване на рамото. Той записа 4-1 като титуляр и изведе Браунс (11-7) до едва третото им участие в плейофите след прераждането им през 1999 г., но второ за четири сезона под ръководството на Стефански.

Играе в 17-ия си мач след сезона но за първи път от девет години, бившият MVP на Super Bowl – който се изравни с Том Брейди за най-много победи в плейофите на пътя чрез QB със седем – не можа да продължи серия си.

„Имах късмета да стана част от този екип“, каза Флако. „Това е специална група. Знам, че много хора могат да кажат това, но наистина е така. За да ми бъде даден шанс да направя това с тези момчета, аз съм супер благодарен за това.“

Той завърши с 307 ярда и имаше пас за тъчдаун през първото полувреме, но грешките му бяха под напрежение в третата четвърт беше твърде много за Браунс да преодолеят в деня, когато Страуд лесно го надмина в своя дебют в плейофите. В допълнение към двата избора, Флако беше уволнен четири пъти.

Уотсън беше център на тексасците по време на последния им плейоф през 2019 г., но изигра само шест мача за Браунс този сезон. Той беше извън линията в събота едва за втори път след операцията си, наблюдавайки човека, който го замени като защитник на франчайза на Хюстън.

Флако се превърна в една от най-добрите истории за завръщане на годината, като помогна на Браунс да достигнат следсезон. Въпреки че спечели Супербоул с Балтимор и много други големи плейофни мачове, той също не е непознат за болката от ранното напускане след сезона.

„Винаги е трудно, когато имаш това време на годината. ... Обикновено колкото по-напред отиваш, толкова повече сърцебиене има“, каза той. „Поне от моя опит. Това е много забавно по пътя, но ако бъдете победени, е трудно да се справите с това.“

Стефански отказа да обвини грешките на Флако за загубата.

„Просто не играхме достатъчно добре във всяка фаза“, каза той. „Не играхме достатъчно добре. Не тренирахме достатъчно добре.“

Флако беше попитан дали иска да се върне при Браунс през следващия сезон. Някои фенове настояваха Кливланд да го върне, като се има предвид, че той беше по-ефективен в управлението на атаката на Стефански от Уотсън.

„Харесва ми тук, (но) имаме работа с толкова много чрез емоциите на тази игра“, каза Флако. „Толкова съм развълнуван, че съм в тази позиция и идвам празен, така че това е къде е главата ми. Просто се опитвам да погълна всичко и да го усвоя.“