Невин Хоумърс във втори пореден мач, А победи Пайратс с 5-1
AP News | 2024-04-30 | 06:16:49

ОУКЛАНД, Калифорния (AP) — Тайлър Невин се класира за втори пореден мач и Оукланд Атлетикс победи Питсбърг Пайратс с 5-1 в понеделник вечер.

Невин добави един и един жертвен удар, тъй като A спечелиха за четвърти път в последните си пет мача.

Пиратите отбелязаха две попадения с най-ниско ниво за сезона, докато загубиха за петия време в шест мача.

Първият мач на Питсбърг в Оукланд от 2016 г. се игра пред 3528 фенове. Атлетикс обявиха плановете си да играят поне през следващите три сезона в Сакраменто, докато бъде построен новият им стадион в Лас Вегас.

Титулярът на Оукланд Джо Бойл (2-4) се затрудняваше с командването си, хвърляйки само 45 от неговите 91 подавания за удари, но десничарят ограничи Питсбърг до едно бягане и едно попадение в пет ининга с четири удара и четири ходения.

Бойл хвърли два диви удара в първия ининг, включително един с заредени бази, което позволи на Ke'Bryan Hayes да отбележи първия удар в играта.

Невин изравни резултата в края на първия с третия си хоумрън за сезона.

Ший Ланжелиерс и Макс Шуман удариха жертвени мухи в четвъртия, за да изтласкат преднината на Oakl;and до 3-1.

Esteury Ruiz добави RBI двойно в петия, а след това открадна трети и вкара при саможертвен удар на Nevin.

Титулярът на Пиратите Бейли Фалтър (2-2) допусна пет ръна и шест попадения в пет ининга. Той удари пет без пропуски.

Освободителите на Оукланд Дани Хименес и Майкъл Кели записаха по два нулеви ининга. Булпенът на A не е допуснал бягане в 18 1/3 ининга през последните пет мача.

СТАЯ НА ТРЕНЬОРА

Athletics 3B J.D. Davis (щам на десен адуктор) започна рехабилитация с Triple-A Las Vegas в неделя, излизайки 1 към 4 като определен нападател. Мениджърът на Оукланд Марк Коцай каза, че Дейвис ще продължи назначението си за рехабилитация с игри на трета база и състоянието му ще бъде оценено по-късно тази седмица.

Pirates RHP Мич Келър (2- 2, 5.14 ERA) започва във вторник вечер срещу Athletics LHP Alex Wood (1-2, 6.59 ERA).