Ник Бюгстад ​​направи хеттрик срещу отбора от родния град, Койотс победи Уайлд с 6-0
AP News | 2024-01-14 | 05:56:34

ST. ПОЛ, Минесота (AP) — Ник Бюгстад ​​направи втория си хеттрик в кариерата си, Конър Инграм направи 38 спасявания за петия си шатаут за сезона, а Аризона Койотс разгромиха Минесота Уайлд с 6-0 в събота вечер.

Бюгстад, роденият в Минеаполис, който играеше в Университета на Минесота, прекъсна суша от 16 голове. Той отбеляза два гола през първия период и завърши хеттрика във втория с деветия си гол за сезона.

Клейтън Келър отбеляза два гола и асистенция, а Александър Керфут също отбеляза за Аризона. Келър отбеляза голове в три поредни мача и има 19 точки в 24 мача в кариерата си срещу Уайлд. Койотите бяха загубили четири от пет, всички у дома.

Нападателят Кирил Капризов и вратарят Филип Густавсон се завърнаха след контузии за Минесота, но Дивите загубиха за осми път в девет мача.

Капризов, най-резултатният лидер на отбора с 34 точки, пропусна седем мача поради контузия в горната част на тялото, а Густавсон, най-добрият пазач на мрежата, пропусна седем мача поради контузия в долната част на тялото.

Густавсон се бореше при завръщането си, както и защита, на която все още липсваха двама най-добри защитници в лицето на Джаред Спърджън и Йонас Бродин. Густавсон допусна пет гола при 18 удара, преди да бъде изтеглен в средата на втория период за Марк-Андре Фльори. Фльори спря 14 от 15 изстрела.

Уайлд се увеличи с 11 победи в 14 мача, след като Джон Хайнс замени Дийн Евасън като старши треньор, но имат 1-7-1 в последните си девет мача, докато контузиите са изигра роля.

В първия мач от три мача, Аризона бързо надмина Минесота. Керфут вкара пет минути след това, а Койотс вкараха три пъти през първия период. Два от головете бяха от силовата игра.

Аризона беше 2 от 3 в силовата игра. Убийството от дузпа на Минесота влезе в деня 30-ти в НХЛ и 32-ри у дома.

Coyotes: В Калгари във вторник вечер.

Wild: Домакин на Ню Йорк Айлъндърс в понеделник вечер.