Ник Мартинели вкарва 16 точки, номер 25 в Нортуестърн се върна, за да победи Де Пол с 56-46
AP News | 2023-12-17 | 03:08:18

ЧИКАГО (AP) — Ник Мартинели вкара 16 точки и № 25 в Нортуестърн се върна след зашеметяваща загуба, победи Де Пол с 56- 46 в събота.

Райън Лангборг добави 14 точки, Брукс Барнхайзър и Бу Буи имаха по 11 и Дивите котки (8-2) стигнаха до победа, от която толкова се нуждаеха, след като бяха победени у дома от Чикаго Стейт на Сряда вечер.

Те поеха контрола през второто полувреме и изпратиха Сините демони (2-8) до шестата им загуба в седем мача.

Мартинели пренесе Нортуестърн през първото полувреме с 12 точки. Лангборг отбеляза четири тройки в мача.

Барнхайзър намери своя ритъм, след като вкара една точка и пропусна всичките седем удара през първото полувреме. Той завърши 4 от 13 от игра и вкара две тройки.

Бу Буйе, който отбеляза средно 18,9 точки, беше 4 от 14 с пет борби и четири асистенции. Той също така извърши три подигравания.

Нортуестърн вкара само 36%, но направи достатъчно игри, за да победи ДеПол за шести път в последните седем мача.

Джеремия Оден поведе ДеПол с 12 точки . Сините демони загубиха седмата си поредна победа срещу Топ 25 отбора.

Беше 37-34 с малко под 13 оставащи минути, когато Барнхайзер направи 3 и караше за подреждане, след като взе пас, за да предизвика серия 13-4.

Буйе удари стъпка -back 3 и Martinelli направи бегач по време на този спурт. Барнхайзър отбеляза още 3, за да направи резултата 50-38 с малко повече от шест минути оставащи минути, а Wildcats запазиха контрола през останалата част от пътя.

Northwestern: Wildcats спечелиха гостуване като класиран отбор за първи път от 1969 г., въпреки че престоят им в Топ 25 е кратък.

DePaul: Беше по-скоро същото за Сините демони, които бяха не успя да събере поредни победи, след като победи Луисвил. Те са 27-47 в два плюс сезона под ръководството на треньора Тони Стъбълфийлд.

Северозападен: Дивите котки играят с Аризона Стейт във Финикс в сряда вечерта.

ДеПол: Сините демони откриват мача в Големия изток с домакински мач срещу Виланова на декември. 23.