Никола Йокич има нов трипъл-дабъл срещу Ню Орлиънс, Нъгетс победиха Пеликанс със 125-113
AP News | 2024-01-13 | 08:08:18

ДЕНВЪР (AP) — Никола Йокич имаше 27 точки, 14 асистенции и 10 борби за своя 10-ти трипъл-дабъл в кариерата срещу Ню Орлиънс в победата на Денвър Нъгетс със 125-113 над Пеликансите в петък вечер.

Йокич има 12 трипъл-дабъла този сезон и общо 117, като 10 срещу Пеликанс са най-много срещу един опонент. Той също така отбеляза 25 или повече точки в 14 поредни мача срещу Ню Орлиънс.

Денвър се възстанови след загуба от Юта в сряда вечерта, за да прекъсне седем победи на Ню Орлиънс от седем мача.

Майкъл Портър имаше 20 точки и 10 борби за Нъгетс. Джамал Мъри завърши с 20 точки и девет асистенции.

Зион Уилямсън вкара 30 точки за Пеликанс. Йонас Валанчунас добави 17, а Лари Нанс младши имаше 13.

Нанс вкара тройка, която дръпна Ню Орлиънс до 95-80, но Реджи Джаксън се свърза с тройка и след това кроше в последните секунди на третата четвърт, увеличавайки преднината на Денвър до 100-80, влизайки в последната четвърт.

С по-малко от цели 22 точки в началото на четвъртата, Ню Орлиънс отвърна на 118-105 при забивка на Уилямсън при оставащи 2:49. Но Мъри отговори с изчезващ скок след подаване на Йокич и Кентавиъс Колдуел-Поуп вкара тройка, за да направи играта недостижима за Пеликанс. пас зад гърба и над главата му, който Арън Гордън улови на ръба и вкара за последните точки на Денвър през първото полувреме. C.J. McCollum отговори с тройка при сирена през първото полувреме, но Ню Орлиънс изоставаше с 66-51 на почивката.

Пеликани: в Далас в събота вечер срещу понеделник.

Нъгетс: домакин на Индиана в неделя.

___ AP NBA: https:/ /apnews.com/hub/nba