Никола Йокич има трети пореден трипъл-дабъл, за да помогне на Нъгетс да победят Уориърс, 119-103
AP News | 2024-02-26 | 04:56:19

САН ФРАНЦИСКО (AP) — Никола Йокич има 32 точки, 16 борби и 16 асистенции за своя трети пореден трипъл-дабъл и 18-и от сезона, след като неговият дълъг шумен удар срещу Голдън Стейт подпечата последната среща, извеждайки защитаващия титлата Денвър Нъгетс покрай Уориърс отново в победа със 119-103 в неделя вечер.

Йокич удари 40-футов удар като на Стивън Къри, когато Денвър се върна към победата със 130-127 в Чейс Център на 4 януари, след което надмина Къри и Ко., за да помете серията от четири мача за сезона. В неделя Йокич вкара 13 за 24 по пътя към своя 122-ри трипъл-дабъл в кариерата си от редовния сезон.

Клей Томпсън вкара 23 точки през първото полувреме, а Къри преодоля бавния старт, пропускайки първите си седем 3 -точкови опити, преди да завърши с 20 точки — всички, освен четири, отбелязани през второто полувреме. Той удари единствените си 3 с 3:26 оставащи точки в третия в изпълнение 1 към 10 от дълбочина. Двукратният MVP изпревари Дуейн Уейд (23 165) за 32-ро място и Ейдриън Дантли (23 177) за 31-во в списъка с голове на НБА.

Джамал Мъри вкара 27 точки, а Арън Гордън 17 в седмата поредна победа на Нъгетс срещу Уориърс и 10-а от 11, а също и петата им поредна победа на домашния паркет на Голдън Стейт след поражението със 113-102 на 10 март 2022 г.

С по-малко от 65-61 след изоставяне на Къри в 10:30 на третия, Нъгетс отговориха с още 14-0, за да покачат със 75-65. Йокич вкара последователни отлагания, преди Мъри да вкара пет поредни. Те също завършиха първото полувреме с резултат 14-0 над крайните 2:47, за да изравнят мача на 61, заглавие в паузата.

Томпсън отбеляза 5 от първоначалните си 7 стрелби и 4 от 6 тройки и имаше 23 точки до полувремето при стрелба 7 за 12. Той получи горещи овации, когато седна за глътка въздух при 4:51 до края на втората четвърт.

Джонатан Куминга вкара 19 точки, а Андрю Уигинс направи първите си четири удара по пътя към 14 за Голдън Стейт, който спечели три поредни победи и 10 от 12.

Дреймънд Грийн записа седем точки, пет борби и четири асистенции в първия си мач с Денвър този сезон, след като пропусна предишните три – две от тези, докато сервираше отделни спирания и първото на 8 ноември по лични причини.

Kevon Looney изигра 284-ия си пореден мач както в редовния сезон, така и в плейофите, изравнявайки се с Нийл Джонстън за петата най-дълга подобна поредица в историята на франчайза.

Nuggets: Host Kings в сряда вечер, след като загуби трите предишни срещи този сезон, включително с 29 точки в Сакраменто на 9 февруари преди поражението със 102-98 в Денвър на 14 февруари.

Warriors: Във Вашингтон във вторник вечер до започнете пътуване с четири мача по Източното крайбрежие.