Никс победи Нетс със 121-102, победа в Бруклин за първи път от 4 години
AP News | 2023-12-21 | 05:19:04

НЮ ЙОРК (AP) — Джулиус Рандъл отбеляза 26 точки, Донте ДиВинченцо добави 23 и Ню Йорк Никс победиха Нетс със 121-102 в сряда вечер за първата си победа в Бруклин от четири години.

Иманюел Куикли имаше 19 точки, а Джейлън Брънсън завърши с 16 точки, осем асистенции и седем борби за Никс, които върнаха баскетболното съперничество в НБА на Ню Йорк в своя полза, след като Кевин Дюрант и Кайри Ървинг вече не са град. Никс спечелиха и трите срещи, откакто Нетс размениха двете звезди миналия сезон, след като никога не победиха Нетс, когато бяха на пода.

Сега Никс прекратиха поредица от шест загуби в Barclays Center, където не бяха печелили от 26 декември 2019 г.

И двата отбора играха първите си мачове след завръщането си от пътувания на Запад, а Никс играха с много повече енергия, докато водеха почти през целия мач. Ди Винченцо вкара пет тройки и хвана осем борби, докато Джош Харт имаше 10 точки и 13 борби от пейката.

Кем Томас и Кам Джонсън отбелязаха по 20 точки за Нетс, които загубиха четвъртата си поредна загуба. Микал Бриджис продължи да се бори, като пропусна първите си осем удара и завърши 4 за 21 за 15 точки, след като отбеляза 4 за 16 в понеделник в Юта.

Мрежите пропуснаха 11 от първите си 13 удара, а Никс имаха двуцифрен аванс до средата на първата четвърт. Ню Йорк водеше с 32-18 в края на периода, преди Нетс да намали до 60-51 на полувремето.

Никс ​​откриха второто полувреме с пробив от 11-0 за преднина от 71-51 в коша на Рандъл. Ди Винченцо имаше кош и тройка по време на вълната, след което удари още две тройки в следващите няколко минути, за да попречи на Нетс да натрупат инерция.

Бруклин пропусна първите си осем удара от третата четвърт, но в крайна сметка направи серия 16-5, която го намали до 84-77. Никс получиха последните три коша от периода, за да поведат с 90-77 към четвъртия, след което се върнаха на пода с избухване 8-0, което доведе до 98-77 и го отложи.

Никс ​​останаха до третия си титулярен център за сезона, след като обявиха преди мача, че Джерико Симс, който започна всичките пет мача, откакто Мичъл Робинсън беше изгубен поради операция на левия глезен, което ще го отстрани поне два месеца, ще пропусне на най-малко седмица, след като изкълчи десния си глезен в понеделник.

Айзая Хартенщайн, който игра добре като дубльор и остана в тази роля, когато Робинсън падна, се премести в титулярния състав в сряда. Той взе 10 борби.

Мрежите играха за 21-ви път от 27 мача този сезон без Бен Симънс, който ще отсъства поне до януари с прищипан нерв в долната част на гърба. Нетс казаха преди мача, че избраният номер 1 в драфта за 2016 г. показва подобрена сила в зоната, но все още извършва само индивидуална работа на корта и че статусът му ще бъде актуализиран отново след около две седмици.

Те наистина се надяват Денис Смит младши (горна част на гърба) и Лони Уокър IV (ляво подколенно сухожилие) да се върнат на пода следващата седмица.

Никс: домакин на Милуоки в събота в началото на серия от два мача, преди да се срещнат отново на Коледа.

Мрежи: домакин на Денвър в петък вечер.