No. 1 UConn печели 10-та поредна победа, побеждава Сейнт Джон със 77-64 в MSG без контузен Алекс Карабан
AP News | 2024-02-03 | 21:56:35

НЮ ЙОРК (AP) — Кам Спенсър имаше 23 точки, първокурсникът Стефон Касъл отбеляза най-добрите за сезона 21 и най-добри -класираният UConn се оттегли от Сейнт Джонс за победа със 77-64 в събота в Медисън Скуеър Гардън.

Тристен Нютън добави 18 точки, 10 борби и седем асистенции като защитаващият националния шампион Хъски (20-2, 10-1 Big East), играейки без контузен нападател Алекс Карабан, спечелиха 10-ия си пореден мач.

Победната серия започна на 23 декември с победа с 69-65 над Сейнт Джонс у дома.

Данис Дженкинс вкара 19 за спорния Red Storm (13-9, 5-6), който загуби пет от шест, след като отвори 4-1 в конферентния мач през първия си сезон под ръководството на треньора на Залата на славата Рик Питино.

Водещият реализатор Джоел Сориано беше задържан до шест точки при стрелба 2 от 6 и четири борби – доста под средните му стойности за сезона.

При разпродадена публика от 19 812, разпределена между феновете на двата отбора, бързото забиване на Крис Ледлъм от крадена топка даде на Сейнт Джонс крайната преднина при 46-45 при оставащи 13:15.

Спенсър отговори с тройка, за да върне Хъскитата напред. Нютон реализира игра за три точки, а Касъл потопи два свободни хвърляния, за да завърши серия от 8-0. След това Спенсър увенча решителния удар с 24-8 с още 3, които дадоха най-голямата преднина на UConn, 69-54, с 6:40 до края.

Касъл имаше 12 точки през първото полувреме, но скок от Нахийм Алейн , който се прехвърли в Сейнт Джонс, след като помогна на UConn да спечели националната титла през 2023 г., изпрати Червената буря в съблекалнята с предимство 37-36.

ЛИПСВАШ СИ

Решение на игровото време, Карабан (изкълчен десен глезен) беше отстранен от игра преди подсказка. Той се контузи рано при победата над Провидънс в сряда вечер и пропусна шест минути от първото полувреме. Но той се върна на корта и вкара 12 точки за 34 минути. Второкласникът с височина 6 фута и 8 е трети в отбора по вкарване (14,5 точки на мач) и борби (5,8 на мач).

UConn: Подобрен до 4- 0 в Медисън Скуеър Гардън този сезон. Huskies ще се върнат следващия месец за Big East Tournament, преди да се опитат да станат първата програма след Флорида през 2007 г., която да се повтори като национални шампиони.

St. Джон: Падна до 9-3 у дома този сезон.

UConn: Ще бъде домакин на Бътлър във вторник вечер. Кънектикът е 8-0 в серията, която започна с мач в шампионата на NCAA за 2011 г. С изключение на контузения център Донован Клингън, Хъски се събраха от дефицит от седем точки на полувремето, за да спечелят с 88-81 при Бътлър на 5 януари.

Св. John’s: Домакин на последното място DePaul във вторник вечер в първия си домакински мач на Big East в UBS Arena, дом на New York Islanders от NHL. Pitino bobbleheads ще бъдат раздадени на първите 4000 фена.