No. 1 UConn победи Джорджтаун с 89-64, за да удължи поредицата от победи до 12 мача
AP News | 2024-02-10 | 21:24:35

ВАШИНГТОН (AP) — Най-високо класираният UConn никога не беше предизвикан по пътя към своята 12-та поредна победа, водейки с цели 26 в първото полувреме в събота, докато победиха Джорджтаун с 89-64 зад 25-те точки на Алекс Карабан.

Защитаващият националния шампион Хъскис (22-2, 12-1 Биг Ийст) доминираха в двата края на корта, събирайки заедно серии от 9-0 и 11-0 преди мачът да навърши 10 минути.

На полувремето резултатът беше 52-28, като отборът на треньора Дан Хърли стреляше 63% при опити за гол от игра, включително 75% 2 точки. UConn удържа Джорджтаун (8-15, 1-11) до 35% за головете от игра през полувремето.

Въпреки разликата, Хърли работеше с длъжностните лица отрано, като каза на един по време на таймаут да „следи“ Върховния готвач на Джорджтаун, висок 6 фута и 9 старши нападател. При оставащи около шест минути до края на мача и предимството на UConn 72-47, Хърли с червено лице извика таймаут, за да крещи на своите играчи.

UConn никога не водеше с по-малко от 20 през второто полувреме и завърши с предимство от 48-24 точки в боя.

Донтрез Стайлс вкара 23 точки за Хояс, които загубиха осем поредни мача под ръководството на треньора за първа година Ед Кули. Когато всъщност не тренираше или не се опитваше да убеди длъжностно лице за пропуснато повикване, Кули саркастично се усмихваше или се смееше със скръстени ръце или ръце на кръста.

UConn можеше да прави почти каквото си поиска при нападение срещу противник, който не е особено известен със защитата си. Беше 19-6 по-малко от 6 1/2 минути, като 12 от точките на Хъски дойдоха благодарение на Карабан, който отправи пет от първите си шест удара. Той беше на 17 до полувремето и в крайна сметка остана на една точка по-малко от високия си резултат в колежа, докато записваше 10 за 14 при опити за гол от игра.

След като първокурсникът на UConn Стефон Касъл, който отбеляза 17, беше оставен напълно неохраняван в боя за едно от няколкото забивания на отбора му, правейки 30-12 в средата на първото полувреме, няколко освирквания се чуха каскадно от трибуните – и Кули плати втория си таймаут в рамките на 39 секунди.

UConn: Към най-добрия си старт на сезона от 24-1 през 2008-09 г. и следващата седмица трябва да отбележи петата си поредна позиция под номер 1 в Топ 25 на AP. Поредицата от победи на Huskies от 12 мача в Big East е най-дългата в лигата, откакто Виланова събра толкова дълга през 2015 г.

Джорджтаун: Това, което се очакваше да бъде бавен обрат под ръководството на Кули, е точно това досега. Hoyas не са близо до конкурентоспособност в Големия изток.

UConn: В DePaul в сряда ще се изправи срещу единствения отбор под Джорджтаун в класирането на Големия изток. DePaul е 0-12 в лигата и 3-20 като цяло и уволни треньора Тони Стъбълфийлд през януари. UConn спечели първата среща на отборите този сезон с 29 точки.

Джорджтаун: Игра във вторник на Крейтън, който е класиран под номер 19 в анкетата на AP. Крейтън спечели със 77-60 в Джорджтаун на 2 януари.